wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:45

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. PPA 2023. Są jeszcze ostatnie bilety na spektakle i do Klubu Festiwalowego
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA 2023 z nagrodami – Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i Nurtu Off fot. MAT
Na zdjęciu Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA 2023 z nagrodami – Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i Nurtu Off

PPA, czyli Przegląd Piosenki Aktorskiej, już 43. edycja rusza w piątek 24 marca i potrwa do niedzieli 2 kwietnia. Jeśli obawiacie się, że nie warto myśleć o PPA 2023, bo odbijemy się od kas, czas przygotować terminarze i sprawdzić daty, bo na część spektakli i koncertów kupimy jeszcze bilety. Zobaczcie, na co warto się wybrać.

Reklama

Cezary Studniak, dyrektor artystyczny 43. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej przyznaje, że bilety na tegoroczne wydarzenia rozeszły się błyskawicznie (i nie jest to żadnym zaskoczeniem w przypadku wrocławskiej imprezy), ale spokojnie wybierzemy się jeszcze na kilka ciekawych projektów.

„King Size” z Teatru w Lozannie we Wrocławiu

Publiczność wybiera często projekty, które kojarzy, ale warto pokonać opór, a czasem lęk i zaryzykować, wybrać się na spektakl Christopha Marthalera do Piekarni.
Cezary Studniak, szef artystyczny 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Mowa o „King Size” w reżyserii Christopha Marthalera zrealizowany w Théâtre de Vidy w Lozannie. To rozgrywająca się w ekskluzywnym pokoju hotelowym – z wielkim łóżkiem rozmiaru king size – rubaszna i opatrzona purnonsensem komedia. Twórca jest jednym z najciekawszych europejskich reżyserów, a wciąż kupimy bilety na dwa spektakle w Piekarni (28.03, godz. 20.30 i 29.03, godz. 18.00). 

Spektakl „Do hymnów” z Nurtu Off

Na przedstawienie Łukasza Pawłowskiego i Michała Heluszki możemy pójść w sobotę 25 marca o 18.00 do Firleja. 

– Autorzy stawiają pytanie, jak mógłby brzmieć hymn Polski, gdyby był tworzony teraz – tłumaczy Cezary Studniak. 

Jestem Polakiem, chociaż urodziłem się za granicą, kiedy Polska nie istniała. Teraz istnieje, ja nic nie rozumiem i boli mnie to, i mam od tego depresję patriotyczną, i mam czkawkę, odbija mi się ciągle „odbierzemy, odbierzemy, odbierzemy”, a ja już chyba nie chcę nic nikomu odbierać, raczej chcę dawać, tylko nie bardzo wiem jak, nie wiem komu, i kompletnie nie mam pojęcia co.
Fragment tekstu spektaklu Do hymnów

Klub Festiwalowy – będzie można wejść

Szefem klubu i jego programerem jest w tym roku Michał Litwiniec, a postawił na różnorodność – duży wachlarz styli muzycznych i wykonawców. Będą – w piątek 24.03 Hańba, w sobotę 25.03 Faustina Calavera (czyli dźwięki cumbii, ludowego tańca kolumbijskiego w wykonaniu 11 artystów z krajów Ameryki Południowej i nie tylko), w niedzielę 26.03 Olaf Deriglasoff i jego projekt Cyrk Deriglasoff. 

Na pierwsze trzy wydarzenia nie ma już wprawdzie biletów, ale jak ktoś bardzo będzie chciał wejść do klubu, to wejdzie.
Michał Litwiniec, programer Klubu Festiwalowego PPA

Wstęp można jeszcze kupić na poniedziałek 27 marca na koncert z udziałem legendarnego trębacza Antoniego „Ziuta” Gralaka, który zasili formację 100nka. Są bilety na wtorek 28.03 i Surtarang oraz wykonywaną przez nich muzykę Wschodu (przede wszystkim indyjską), na środę 29.03 na Czerwie, czwartek 30.03 na Nicponie i wreszcie grande finale Klubu Festiwalowego – Siksę (2.04), awangardowo-punkowy duet. 

Wszystkie koncerty startują o 22.00 w Teatrze Muzycznym Capitol. Po koncertach przygotowane są sety didżejskie, przy których można będzie pląsać. 

Gala PPA 2022 na ekranie w DCF-ie

Ciekawostką dla bywalców, ale też i tych, którzy nie dostali się w ubiegłym roku na galę w reż. Martyny Majewskiej „WITAMY W ŚWIĄTYNI SZTUKI, słuchajcie, a będzie wam dane”, jest specjalny pokaz tego spektaklu zarejestrowanego w 2022 roku. Obejrzymy go na dużym ekranie DCF-u w czwartek 30 marca o 18.00.   

Obejrzymy koncert-rytuał, w którym artyści oddali cześć Sztuce i szukali siły wspólnotowego przeżycia. Złożyły się na niego największe przeboje PPA, współczesne hity hip-hopu i disco polo w zaskakujących aranżacjach i interpretacjach. W efektownej realizacji solistkom i solistom towarzyszył chór, wielu statystów oraz rozbudowana orkiestra. Po pokazie filmu zapraszamy na spotkanie z twórcami. Gośćmi Jana Pelczara będą m.in. Justyna Antoniak, Martyna Majewska, Cezary Studniak i Michał Szpak.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl