wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kinomural 2024 we Wrocławiu. Będzie można nie tylko oglądać, ale i... posłuchać

Uwielbiany przez wrocławian Kinomural, w trakcie którego można zobaczyć niesamowite animacje na ścianach wrocławskich kamienic, już 21 i 22 września. W tym roku nowość! Wielkoformatowym animacjom wyświetlanym na ścianie kamienicy przy ul. Niemcewicza 27 towarzyszyć będą autorskie narracje znanych pisarzy, poetów i autorów tekstów. Pokazy na historycznym Przedmieściu Odrzańskim są bezpłatne i dostępne dla wszystkich, również dla osób ze szczególnymi potrzebami. AKTUALIZACJA: NOWA DATA DO 19 i 20 PAŹDZIERNIKA.

Reklama

Połączenie murali wyświetlanych na ścianie i opowieści, które można w tym czasie posłuchać, to zapowiedź listopadowej edycji Festiwalu Korelacje z udziałem m.in. Doroty Masłowskiej i Agnieszki-Wolny Hamkało.

Efektem współpracy obu festiwali jest sekcja ZŁANOCKA z autorską audiodeskrypcją – wydarzenie specjalne 6. edycji Kinomuralu.

Audiowizualnym dziełom wybitnych artystów i artystek sztuki nowych mediów (m.in. Páraic Mc Gloughlin, Jake Fried i Tim Maxwell) towarzyszyć będą teksty, które stworzą i przeczytają:

  • Maria Peszek,
  • Filip Zawada,
  • Agnieszka Wolny-Hamkało,
  • Małgorzata Lebda,
  • Maciej Kurowicki,
  • Bartek Bartos,
  • Bartek Wokan,
  • Tomek Tryzna.

– Podczas Festiwalu Korelacje autorskie narracje łączą się z polskimi filmami. Zanim jednak zaprosimy widzów na listopadową edycję narracje mistrzów i mistrzyń słowa będzie można usłyszeć, oglądając zachwycające animacje pod gołym niebem – mówi Piotr Krzykwa, pomysłodawca Festiwalu Korelacje.

Projekcje z autorską audiodeskrypcją. Weź słuchawki i telefon z radiem

- Nie będzie to typowa audiodeskrypcja, ale innowacyjne podejście otwierające świat dzieł audiowizualnych na całkowicie nowe interpretacje. Takie połączenie twórców nowych mediów z literatami zapewni dostępność dla osób z ograniczeniami wzroku, jednocześnie oferując wszystkim widzom zupełnie nowe doświadczenie - informują organizatorzy.

Aby skorzystać z autorskiej wersji audiodeskrypcji, wystarczy posiadać słuchawki i telefon z radiem ustawionym na częstotliwość 97,0 FM.

Animacje wyświetlone będą na ścianie kamienicy przy ul. Niemcewicza 27 w trzech blokach o godz.:

  • 20:25,
  • 20:56
  • i 21:28.

Festiwal Korelacje. Filmy z autorskimi narracjami gwiazd w kinie DCF

Festiwal Korelacje to nowatorskie wydarzenie w obszarach sztuki filmowej i kultury dostępnej prezentujące polskie filmy w nowej formule – fabułom towarzyszy autorska narracja tworzona przez zaproszonych do projektu pisarzy, poetów, tekściarzy.

To rodzaj subiektywnego oprowadzania po filmie, dzięki czemu odbiorcy i odbiorczynie oglądają filmowe dzieła oczami narratora.

Podczas zeszłorocznego prologu pokazywano „Wilczycę” Marka Piestraka z autorską audiodeskrypcją Doroty Masłowskiej i „Trzeba zabić tę miłość” Janusza Morgensterna z autorską audiodeskrypcją Agnieszki Wolny-Hamkało. W tym roku obie autorki, wraz z pozostałymi zaproszonymi gośćmi i gościniami, przygotują nowe narracje do kolejnych filmów.

Program wydarzenia, które odbędzie się między 21 a 24 listopada w kinie DCF, ogłoszony zostanie na początku października.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama