wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Tu zrobisz najpiękniejsze zdjęcie na Facebooka i Instagrama we Wrocławiu tej jesieni. Muzeum Narodowe wygląda zjawiskowo

To najbardziej gorący adres dla instagramerów i facebookowiczów tej jesieni: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, plac Powstańców Warszawy 5. To tu można zrobić najbardziej zjawiskowe zdjęcie na swoje social media: budynek muzeum wygląda obłędnie! Porastająca go roślinność staje się nie tylko zielona, ale i złota, czerwona… Przepiękny widok. Sami zobaczcie!

Reklama

Budynek muzeum porasta m.in. winobluszcz trójklapowy.

Galeria zdjęć

Rośliny porastają Muzeum Narodowe już od 30 lat!

- Pierwsze pnącza posadzono ponad 30 lat temu. Teraz roślina zajmuje większą część muzealnej elewacji. Dodatkowo, by zwiększyć bioróżnorodność w jednej z części budynku posadzono również bluszcz hedera helix, którego zaletą jest to, że jest zimozielony – informuje Anna Kowalów z Muzeum Narodowego we Wrocławiu i dodaje: - Winobluszcz trójklapowy w początkowej okresie rozwoju wymaga specjalnych podpórek, później, kiedy rośliny są większe, wypuszczają przywry, przy pomocy których przyczepiają się do muru.

Jesienią liście na Muzeum Narodowym tracą chlorofil i dlatego przybierają czerwoną barwę

Jest to roślina bardzo silnie się rozrastająca, dlatego specjaliści zajmujący się nią muszą kontrolować jej wzrost: odcinają te pędy, które zachodzą na okna, kierują je w miejsca jeszcze nieporośnięte
Anna Kowalów

- Roślina jest nawożona raz do roku, w okresach suszy jest podlewana. Winobluszcz na wrocławskim Muzeum Narodowym jest w szczytowym okresie rozwoju, będzie jeszcze żył kilkadziesiąt lat. Już teraz dosadzamy młode rośliny, żeby później zajęły one miejsce tych starzejących się – wyjaśnia mgr inż. Adam Szopa, pielęgnujący od wielu lat zieleń Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Zobaczcie sami, na zdjęciach w naszej galerii, jak przepięknie wygląda Muzeum Narodowe we Wrocławiu jesienią.

Wejdźcie do środka Muzeum Narodowego. Tam są dopiero prawdziwe skarby! 

To, co na zewnątrz budynku, jest zjawiskowe. Warto jednak wejść do środka i zobaczyć, jakie skarby kryje Muzeum Narodowe w środku. A jest co oglądać: przepiękne obrazy, rzeźby, ceramika… Szuka polska i europejska. Kliknijcie TUTAJ i zobaczcie szczegóły! Warto!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl