Budynek muzeum porasta m.in. winobluszcz trójklapowy.
Galeria zdjęć
Rośliny porastają Muzeum Narodowe już od 30 lat!
- Pierwsze pnącza posadzono ponad 30 lat temu. Teraz roślina zajmuje większą część muzealnej elewacji. Dodatkowo, by zwiększyć bioróżnorodność w jednej z części budynku posadzono również bluszcz hedera helix, którego zaletą jest to, że jest zimozielony – informuje Anna Kowalów z Muzeum Narodowego we Wrocławiu i dodaje: - Winobluszcz trójklapowy w początkowej okresie rozwoju wymaga specjalnych podpórek, później, kiedy rośliny są większe, wypuszczają przywry, przy pomocy których przyczepiają się do muru.
Jesienią liście na Muzeum Narodowym tracą chlorofil i dlatego przybierają czerwoną barwę
- Roślina jest nawożona raz do roku, w okresach suszy jest podlewana. Winobluszcz na wrocławskim Muzeum Narodowym jest w szczytowym okresie rozwoju, będzie jeszcze żył kilkadziesiąt lat. Już teraz dosadzamy młode rośliny, żeby później zajęły one miejsce tych starzejących się – wyjaśnia mgr inż. Adam Szopa, pielęgnujący od wielu lat zieleń Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Zobaczcie sami, na zdjęciach w naszej galerii, jak przepięknie wygląda Muzeum Narodowe we Wrocławiu jesienią.
Wejdźcie do środka Muzeum Narodowego. Tam są dopiero prawdziwe skarby!
To, co na zewnątrz budynku, jest zjawiskowe. Warto jednak wejść do środka i zobaczyć, jakie skarby kryje Muzeum Narodowe w środku. A jest co oglądać: przepiękne obrazy, rzeźby, ceramika… Szuka polska i europejska. Kliknijcie TUTAJ i zobaczcie szczegóły! Warto!