wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Giovanni Antonini ma tablicę pamiątkową przed Narodowym Forum Muzyki

Szef artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans jest dwunastym artystą uhonorowanym specjalną płytą z autografem. Przed włoskim dyrygentem i flecistą ten zaszczyt spotkał innych związanych wyjątkowo z Wrocławiem muzyków m.in. dyrygentów Stanisława Skrowaczewskiego, Jacka Kaspszyka i Paula McCreesha, kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, czy jazzmana Charlesa Lloyda. W niedzielę 5 września Giovanni Antonini przyznał, że jest wyjątkowo wzruszony, a obserwował nie tylko rozwój festiwalu, był też świadkiem powstawania Narodowego Forum Muzyki.  

Reklama

Grazie di cuore per la sua presenza

Za obecność Giovanniego Antoniniego we Wrocławiu wdzięczność z całego serca wyraził zarówno Jerzy Pietraszek, dyrektor wydziału kultury UM (podkreślając, że Maestro podniósł festiwal Wratislavia Cantans na wyżyny), ale też Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki. – Honorujemy artystów dlatego, że są wybitni, ale i związani z Narodowym Forum Muzyki. Mam nadzieję, że te lata, kiedy Maestro współtworzył życie muzyczne Wrocławia będą kontynuowane – mówił Andrzej Kosendiak. Przypomniał też, że włoski dyrygent, jak na prawdziwego mediolańczyka przystało, łączy w sobie przeciwstawne cechy – jest wulkanem emocji obdarzonym analitycznym umysłem. 

Giovanni Antonini i Andrzej Kosendiak podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej dla włoskiego Maestra/fot. MI

Giovanni Antonini dziękował za blisko dziesięć lat na stanowisku szefa artystycznego festiwalu Wratislavia Cantans (kiedy obejmował tę funkcję, po raz pierwszy w życiu zdecydował się układać program jakiegokolwiek festiwalu) przyznając, że przez ostatnie lata obserwował zarówno rozwój festiwalu, jak i Narodowego Forum Muzyki. – Pamiętam wizytę z Maestro Kosendiakiem na budowie i ten cud stał się rzeczywistością – dodał Giovanni Antonini odsłaniając tablicę 5 września, tuż przed prowadzonym przez siebie koncertem podczas 56. edycji festiwalu Wratislavia Cantans.

Artyści uhonorowani tablicami pamiątkowymi przed NFM

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl