Ośmiu Wspaniałych – miasto wyróżni młodych wolontariuszy

Ruszyła 27. edycja Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2020/2021. Wyróżnieni zostaną młodzi ludzie, angażujący się w pomoc drugiemu człowiekowi. Na zgłoszenia kandydatur Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego czeka do 26 lutego.

  • konkurs dla wolontariuszy "Ośmiu Wspaniałych", 2021 rok


Konkurs skierowany jest do uczniów zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz do dzieci i młodzieży (10-19 lat) zaangażowanych w wolontariat w ramach świetlic środowiskowych i młodzieżowych domów kultury. Zgłoszenia (grupowe lub indywidualne) przesyłać mogą zarówno nauczyciele, jak i rodzice oraz opiekunowie.

– Nie bójmy się chwalić. Wolontariusze często robią wiele rzeczy z pokorą, nie lubią się przechwalać. Ale promujemy tym konkursem ideę wolontariatu. Pozytywne zachowania, działania i postawy – przekonuje Maria Adamiec z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Jak zgłosić wolontariusza

Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesłać:

  • w formie elektronicznej (skan) na adres: centrum@wolontariat.wroclaw.pl w tytule wiadomości „Konkurs Ośmiu Wspaniałych - zgłoszenie”
  • w formie wydrukowanej na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Ośmiu Wspaniałych – zgłoszenie” 
  • w formie wydrukowanej dostarczając osobiście pod ww. adres (wrzutnia na budynku, przy drzwiach wejściowych, wejście od parkingu, od ul. Janickiego w godz. 8:00-16:00).

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie wolontariat.wroclaw.pl.

Wolontariat w czasie pandemii

– Rok jest wyjątkowy, w sytuacji pandemicznej koordynatorom wolontariatu z pewnością trudno jest proponować młodzieży ciekawe rozwiązania. Ale wiemy, że mimo to działają we Wrocławiu młodzieżowe grupy wolontariatu. Sami jesteśmy ciekawi jakie zgłoszenia nadejdą – dodaje Maria Adamiec.

Ze względu na środki bezpieczeństwa oraz w trosce o wspólne zdrowie, w tym roku jury konkursu dokona wyboru laureatów na podstawie analizy kart zgłoszeniowych.

Harmonogram konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

  • 1-26 lutego 2021 – przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych
  • 1-12 marca 2021– analiza przesłanych formularzy zgłoszeniowych oraz wybór laureatów i wyróżnionych przez jury konkursu.
  • 8-9 kwietnia 2021 – eliminacje ogólnopolskie (Warszawa, Fundacja „Świat na Tak”)
  • Maj-czerwiec 2021 – ogłoszenie wyników XXVII wrocławskiej edycji Samorządowego Konkursu dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
  • Czerwiec 2021 – finał ogólnopolski (Warszawa, Fundacja „Świat na Tak”)

Przeczytaj również: Jacy są wrocławscy wolontariusze. Eliminacje dwóch konkursówZgłoś uwagę