[KONKURS ZAKOŃCZONY] Podwójne zaproszenie na film

Konkurs trwa 22 stycznia do godziny 20.00.


Mamy dla Was cztery podwójne zaproszenia na film „W poszukiwaniu utraconego krajobrazu”. To ilustrowana historia dolnośląskich Żydów. Publicysta i reżyser Leo Kantor w osobistym tonie opowiada o społeczności, która tworzyła, budowała i walczyła o przetrwanie, by w końcu jednak podzielić los Atlantydy – zniknąć, stać się legendą. Jego słowom towarzyszą archiwalne fotografie. Leo Kantor od lat organizuje seminaria i sesje naukowe na temat Holocaustu i praw człowieka. Wyreżyserował dwa filmy dokumentalne – Tam, gdzie rosną porzeczki (2011) i W poszukiwaniu utraconego krajobrazu (2014) – które opowiadają o losach polskich Żydów. Został odznaczony medalem Zasłużonego dla Kultury Polskiej i Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

Aby wygrać cztery podwójne zaproszenia trzeba w czwartek 22 stycznia do godz. 20.00 wysłać formularz, w którego treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i napisać, jaki tytuł (podobny do tytułu arcydzieła Ingmara Bergmana) nosi inny film Leo Kantora?

Decyduje kolejność nadesłania maili. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu. W razie braku możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą nagroda przechodzi na kolejną osobę z listy, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Zgłoś uwagę