wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wroclavia w trakcie remontu. Co się zmieni w galerii handlowej?
Kliknij, aby powiększyć
Zdjęcie z lotu ptaka widać budynek Wroclavii Wroclavia
Zdjęcie z lotu ptaka widać budynek Wroclavii

To pierwszy od otwarcia Wroclavii tego rodzaju remont. Prace już się rozpoczęły i są konieczne ze względu na dużą liczę klientów. Zobacz, kiedy zakończą się prace i co zmieni się w galerii handlowej Wroclavia?

Reklama

Wroclavię otwarto w październiku 2017 r. To było duże wydarzenie, bo w nowej galerii handlowej znalazło się 181 sklepów, 7,5 tys. mkw. biur, 20 sal kinowych, 2200 miejsc parkingowych i dworzec PKS. Wroclavię, za 1 mld zł, wybudowała francuska spółka inwestycyjno-deweloperska Unibail-Rodamco.

Po 7 latach działalności Wroclavii okazało się, że ze względu na dużą liczbę klientów i odwiedzających konieczny jest remont. Już wkrótce dwa wejścia do Wroclavii zmienią swój wygląd.

Po remoncie odwiedzający centrum będą mogli korzystać z większych i wygodniejszych drzwi obrotowych. W trakcie trwania prac oba wejścia do budynku będą czynne - ruch odbywać się będzie odpowiednio oznaczonymi obejściami
Jan Jasiński, rzecznik prasowy Wroclavii.

Wroclavia: trwają prace remontowe w galerii handlowej

Jan Jasiński wyjaśnia, że prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy dotyczy wejścia od strony dębu przy skrzyżowaniu ulic Suchej i Borowskiej. Remont rozpoczął się tu 22 kwietnia i potrwa do 30 maja tego roku. W miejscu istniejących drzwi obrotowych pojawią się większe.

Wroclavia w trakcie zmian

Z kolei między 1 czerwca a 30 września zaplanowano drugi etap prac – przebudowę wejścia od ulicy Suchej, naprzeciwko dworca PKP. - Zamiast pojedynczych, zamontowane zostaną tu podwójne drzwi obrotowe – dodaje Jan Jasiński.

Ilu klientów ma Wroclavia?

Rzecznik Wroclavii dodaje, że celem obecnej inwestycji jest poprawa komfortu osób odwiedzających centrum.

Według szacunków inwestora Wroclavia miał mieć 13 mln klientów rocznie. Te dana już od jakiegoś czasu są nieaktualne. Liczba klientów stale rośnie i w 2023 roku osiągnęła aż 17,5 mln. To o 1,5 mln więcej niż w roku 2022 i 1,3 mln w odniesieniu do roku 2019 – ostatniego przed pandemią. 

Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa? Sprawdź, czy zrobisz zakupy

Planujesz zakupy w niedzielę? Sprawdź, kiedy będzie najbliższa możliwość, by w niedzielę zrobić zakupy w sklepach i galeriach handlowych. Sprawdź harmonogram niedziel handlowych w 2024 roku. Kalendarz niedziel handlowych na 2024 rok.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl