W sumie trasę zmieni dziewięć linii autobusowych: 106, 107, 109, 127, 148, 149, 206, 249 i 609.
Autobusy linii 106, 148, 149 i kursy nocne linii 206 i 249 powrócą na swoje trasy w obrębie placu Orląt Lwowskich.Autobusy ww. linii jadące w kierunku Nowego Dworu będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych na ulicy Podwale przed skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego oraz na wysokości Dworca Świebodzkiego przed skrzyżowaniem z ulicą Nabycińską.
Autobusy linii 127 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach przez ulicę Tęczową. Kursy linii 107, 109 i 609 jadące z placu Solidarności w kierunku Nowego Dworu będą realizowane przez plac Jana Pawła II, ul. Podwale, plac Orląt Lwowskich i ulicę Robotniczą - w kierunku przeciwnym trasa linii 107, 109 i 609 pozostanie bez zmian.