wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ulica Grota–Roweckiego czeka na przebudowę. Zobacz, kiedy początek prac [SZCZEGÓŁY]

Paweł Szeremeta,
Tak obecnie prezentuje się ul. Grota – Roweckiego fot. ZDiUM Wrocław
Tak obecnie prezentuje się ul. Grota – Roweckiego

Szykują się ważne zmiany między Ołtaszynem i Wojszycami. Ul. Grota–Roweckiego, łącząca oba te osiedla, przejdzie sporą renowację. Wybrano projektanta, który będzie miał za zadanie podnieść komfort i bezpieczeństwo na tej drogi. Zobacz, co tam się zmieni i kiedy rozpoczęcie prac remontowych

Reklama

Sporo pracy na ul. Grota – Roweckiego

Ulica ta od dawna nie należała do najbezpieczniejszych. Dlatego też jednym z głównych założeń projektantów będzie zmiana tej sytuacji.

Ulica Grota - Roweckiego to jedna z bardziej ruchliwych arterii, na odcinku od ronda Piotra Bednarza do skrzyżowania z ulicą Wspólną wymaga poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych i rowerzystów.
Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM

Do opracowania dokumentacji projektowej zostało wybrane jedno ze starszych i bardziej znanych wrocławskich biur projektowych, firma Biprogeo Projekt.

Założenia remontu ulicy przewidują:

Remont podzielony na dwa zadania

Zamówienie podzielono na dwie części. W pierwszej z nich należy zaprojektować m.in. chodnik o szerokości dwóch metrów, który oddzielony będzie od jezdni pasem zieleni o zmiennej szerokości. Powstanie również specjalna ochrona pasa zieleni przed parkowaniem, a także nawierzchnia z kostki betonowej. Na przejściach dla pieszych natomiast krawężniki mają być obniżone do 1 cm.

Zadanie drugie polegać będzie na przygotowaniu i przedstawieniu do wyboru Zamawiającemu m.in. koncepcji budowy chodnika połączonego ze ścieżką rowerową (tzw. infrastruktura pieszo – rowerowa), na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Gałczyńskiego, wraz z kosztem realizacji. Oprócz tego, zaprojektowana zostanie droga dla rowerów o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2 m.

Galeria zdjęć

Do realizacji inwestycji jeszcze trochę czasu

Pierwsze prace drogowe wykonywane na ul. Grota – Roweckiego, z powodu złożoności zadania, nie nastąpią bardzo prędko.

– Opracowanie dokumentacji projektowej potrwa ok. 12 miesięcy. Natomiast w terminie do 15 miesięcy od daty zawarcia umowy wykonawca powinien przekazać zamawiającemu decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę oraz decyzję ZRiD (o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, przyp. red.) – wyjaśnia Klaudia Piątek.

Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniesie prawie 420 tys. zł. Za nadzór nad projektem odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl