wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Linie lotnicze Ryanair rozbudują we Wrocławiu swoje zaplecze obsługi technicznej samolotów
– Ryanair nie ma drugiej takiej bazy technicznej w Polsce. W Europie takich lotnisk jest tylko kilka – podkreśla prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś Pixabay
– Ryanair nie ma drugiej takiej bazy technicznej w Polsce. W Europie takich lotnisk jest tylko kilka – podkreśla prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś

Nowe hangary o wartości 25 milionów euro, ponad 200 dodatkowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów i mechaników, a także rozwój siatki połączeń z Wrocławia. Linie lotnicze Ryanair poinformowały o planach związanych z rozbudową swojego zaplecza obsługi technicznej samolotów. Łącznie samoloty Ryanair polecą z Wrocławia do 26 miast z 10 krajów.

Reklama

Linie lotnicze Ryanair należą do największych niskokosztowych linii w Europie. Plany przewoźnika zakładają, że w 2023 roku z jego usług skorzysta ok. 166 milionów pasażerów. Co istotne, już tegoroczne dane są bardziej korzystne niż w analogicznym okresie przed pandemią COVID-19.

W kolejnych latach statystyki powinny być jeszcze lepsze, a pomóc mają w tym nowe samoloty Boeing, które mieszczą więcej pasażerów przy mniejszym spalaniu paliwa. Wymaga to jednak rozwoju infrastruktury i zaplecza obsługi technicznej. Ryanair poinformował, że we Wrocławiu powstaną dodatkowe obiekty.

Dzisiaj świętujemy decyzję linii lotniczych Ryanair o zainwestowaniu we Wrocławiu żywej gotówki. Ryanair rozpoczął budowę kolejnych dwóch hangarów i powiększa swoją bazę techniczną, powstałą na naszym lotnisku już kilka lat temu. Oznacza to podwojenie mocy operacyjnych tej bazy, w której dokonywane są poważne przeglądy techniczne. To utrwala obecność tego przewoźnika na naszym lotnisku. Ryanair nie ma drugiej takiej bazy technicznej w Polsce.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

Ponad 200 nowych miejsc pracy we Wrocławiu

Ryanair działa na 13 lotniskach w Polsce, a 6 z nich to lotniska bazowe. W samym Wrocławiu przewoźnik zatrudnia około tysiąca osób. Ogłoszona właśnie inwestycja ma stworzyć dodatkowe miejsca pracy pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

– Chcemy rozbudować nasze zaplecze o nowy, dwustanowiskowy hangar. Do tej pory wrocławski hangar obsłużył już 335 samolotów – były to kompleksowe konserwacje. Niebawem będziemy dysponować nowym obiektem o powierzchni 8,2 tys. mkw. Zatrudnimy tu ponad 200 inżynierów, techników i mechaników lotniczych – zapowiada Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair.

Wartość inwestycji to 25 milionów euro.

Dwa razy większe możliwości linii lotniczych Ryanair

Hangar, w którym prowadzone są przeglądy samolotów floty Ryanair, działa we Wrocławiu od 2016 roku. Do końca sierpnia przyszłego roku moc przerobowa zaplecza obsługi technicznej w stolicy Dolnego Śląska ma wzrosnąć dwukrotnie. Niewykluczone, że na lotnisku zatrudnienie znajdą dzięki temu absolwenci wrocławskich szkół i uczelni.

Nowy hangar lotniczy Ryanaira

Współpracujemy z Politechniką Wrocławską już od dłuższego czasu, z której trafiło tu sporo narybku. Mamy też umowę o partnerstwie z Lotniczymi Zakładami Naukowymi we Wrocławiu, gdzie istnieje nasza klasa patronacka. Pierwsi absolwenci latem opuścili mury tej placówki.
Barbara Kaśnikowska, menedżer generalny Wroclaw Aircraft Maintenance Services

Kluczowe wsparcie ze strony miasta

- ARAW jest agencją, która od samego początku i pierwszej bazy sprzed kilku lat uczestniczy w całym procesie. Pomaga w rekrutacji ludzi i organizowaniu obecności tak dużego zagranicznego inwestora we Wrocławiu. Wsparcie ze strony ARAW-u w doprowadzeniu nowego hangaru do pełni sił operacyjnych będzie bardzo potrzebna - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl