wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2023. Program, szczegóły, zapisy – sprawdź!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2023. Program, szczegóły, zapisy – sprawdź!

Redakcja www.wroclaw.pl,

Tegoroczny Festiwal rozpoczynamy tradycyjnie Wielką Wrocławską Paradą Krasnoludków. Spotykamy się pod pręgierzem na Wrocławskim Rynku w piątek 8 września. Stamtąd, ulicą Świdnicką, ruszymy do Ogrodu Staromiejskiego, aby świętować wspólnie ze wszystkimi krasnalami.

Reklama

Jak co roku, pierwszego dnia festiwalu, zapraszamy chętne szkoły podstawowe oraz przedszkola do wzięcia udziału w konkursie dekorowania krasnalowych domków. Rozstrzygniemy również konkurs na najlepiej przebraną krasnalową grupę szkolną i przedszkolną. 

Na terenie ogrodu znajdziecie m.in. Krasnalową Strefę ZOO – gdzie dzieci poznają lepiej możliwość ekologicznych działań na rzecz ochrony zwierząt, zagrożone gatunki zamieszkujące nasz ogród zoologiczny czy dowiedzą się więcej o kampanii „Dzikie w Mieście” oraz Plenerowe Ekowarsztaty w których można będzie wykonać sobie samodzielnie krasnalowe i ekologiczne pamiątki z Festiwalu. Zachęcamy dzieci do recyklingu – na każdy z warsztatów można przynieść swoje własne rzeczy, z których stworzymy coś zupełnie nowego!

W sobotę 9 września o każdej pełnej godzinie pokażemy na scenie festiwalowej premierowe bajki o wrocławskich krasnoludkach. To już festiwalowa tradycja! Trzy krótkie historyjki o przygodach krasnali przygotowały absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Po raz kolejny w historii Festiwalu wrocławskie skrzaty postanowiły, że towarzyszyć mu będzie turniej gier planszowych o Puchar Krasnoludka. Młodych fanów wrocławskich gier krasnoludkowych, zapraszamy do Mediateki na grę "Tropem Wrocławskich Krasnali", krasnalowego "Monopoly" oraz grę karcianą "Krasnalowy Quiz". Natomiast starsze dzieci (wiek 12+) oraz dorosłych fanów planszówek zapraszamy do Awarii Prądu (ul. Szczytnicka 28), gdzie zagramy w "Nidavellir" oraz "W grocie Króla Gór". Więcej szczegółów oraz jak się zapisać znajdziecie na profilu facebook.com/awariapradu oraz na krasnale.pl.

Galeria zdjęć

Tego dnia na Festiwalu pojawią się też namioty z masą atrakcji dla starszych i młodszych krasnali: Ścieżka sensomotoryczna Drwala Krasnala wykonana z odpadów i naturalnych materiałów z fizjoterapeutycznym torem przeszkód, Strefa Giga KlockówKrasnalowa Strefa Gier - jedyne w swoim rodzaju gry wielkoformatowe, gigantyczne memory, stoły do gry, krzyżówka, sudoku czy kółko i krzyżyk, warsztaty z ceramiki podczas których stworzycie własnoręcznie zdobione, mozaikowe arcydzieło, Krasnalowa Strefa Bajarzy w ustronnym miejscu w Parku czekać będzie chwila wytchnienia, gdzie będzie można usiąść i posłuchać bajek czytanych przez wrocławskich aktorów Teatru Muzycznego Capitol.

Zapraszamy wszystkie krasnale do rozwiązania prawdziwej zagadki kryminalnej podczas festiwalowej gry miejskiej "Krasnalowy Klub Detektywów”. Ktoś sieje postrach w świecie krasnali - Syzyfki nie mogą znaleźć swojej kuli, Papa Krasnal ulubionych kapci, a Życzliwkowi zaginął jego żółty słonecznik. Kto za tym stoi? Czy we Wrocławiu grasuje krasnalowi złodziejaszek?

Zaintrygowani? Dołączcie zatem do Krasnalowego Klubu Detektywów i rozwiążcie zagadkę! Jak zawsze będzie kolorowo i krasnoludkowo! Na najlepszych detektywów oczywiście będą czekać nagrody! Więcej informacji o samej grze znajdziecie na samym dole strony!

Naszą najnowszą atrakcją będzie przejażdżka Festiwalową Kolejką elektryczną, rodem z bajki o krasnalach! Kolorowa kolejka elektryczna kursować będzie po wrocławskiej Promenadzie przy Ogrodzie Staromiejskim. 

Tradycyjnie na zakończenie działań w ogrodzie zapraszamy wszystkich na krasnalowe Silent Disco! Pozytywna zabawa po zmroku przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Trzy kanały, trzy różne style muzyki  – każdy znajdzie coś dla siebie! 

Niedziela 10 września to działania w muzeach. Wrocławska Mediateka zaprasza na mobilną grę miejską „Krasnal Drukarz i zaginione czcionki”. Wybierzcie się na spacer po centrum Wrocławia, poznajcie mieszkające tam krasnale i pomóżcie Drukarzowi odnaleźć zaginione czcionki. Będziecie wykonywać zadania wymagające kreatywności i spostrzegawczości.

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na zajęcia „Karzełki i olbrzymy w mitach skandynawskich" oraz niezwykły spacer po Rynku i okolicach „Śladami krasnali wrocławskich”.

W Muzeum Etnograficznym, które jest Oddziałem Muzeum Narodowego we Wrocławiu, odbędzie się spotkanie na którym uczestnicy będą mogli wykonać malowaną makatkę na bawełnianej serwetce inspirowaną dawnymi makatkami kuchennymi. Natomiast w Muzeum Poczty i Telekomunikacji odbędą się warsztaty dla dzieci podczas których będzie można wykonać kartki pocztowe z własnym krasnalem wykorzystując dostępne szablony pocztówek, kolorowe serwetki, pompony, wstążki i inne materiały plastyczne.

Do ZOObaczenia na Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków!

Program Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków 2023

W tym roku Wrocławski Festiwal Krasnoludków odbędzie się 8-10 września w Ogrodzie Staromiejskim. Zapoznaj się z programem! 

Mozaikowy krasnal – stwórzmy go razem!

Podczas trwania wydarzenia każdy, kto przyjdzie na plac Solny, będzie mógł wziąć udział w tworzeniu mozaikowego krasnala! Niech każdy dołoży ceramiczną cząstkę, by powstało piękne wspólne dzieło – gigantyczny krasnal, jakiego Wrocław jeszcze nie widział!

Więcej informacji na fanpage’u Ceramika Paradyż

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl