wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Kolorowe mikroapartamenty przy Pasteura

Dawny Dom Asystenta tuż przy moście Szczytnickim od Uniwersytetu Wrocławskiego trzy lata temu kupiło przedsiębiorstwo Dolnośląskie Inwestycje. Budynek gruntownie wyremontowano. Powstało w nim 161 mikroapartamentów. Najmniejsze mają 11,6 mkw., a największe 27 mkw.

– To mieszkania dla młodych ludzi, studentów albo osób zaraz po studiach, które nie mają jeszcze rodzin, są na dorobku – mówi Dariusz Wilczewski, prezes zarządu Dolnośląskich Inwestycji SA. – Założyliśmy, że takie niewielkie, samodzielne mieszkania będą atrakcyjną alternatywą dla stancji czy mieszkania w akademiku dzielonym z innymi osobami.

Pomysł się sprawdził. Aż 149 lokali zostało już sprzedanych, większość firmom i osobom, które zamierzają je wynajmować. Ale część wykupiły pojedyncze osoby z myślą o sobie albo swoich dzieciach. Do sprzedania zostało zaledwie kilkanaście lokali. Średnia cena za metr sięgnęła ok. 7 tys. zł.

Każde mieszkanie ma samodzielną łazienkę i aneks kuchenny. Firma ma już gotowe w pełni wyposażone jedno piętro z piętnastoma gotowymi mieszkaniami.

Prezes Wilczewski: – Oddajemy mieszkania pod klucz. Łazienki są kompletne, z kabiną, armaturą sanitarną, podstawowymi meblami. Na podłodze mieszkania są panele, jest także konwektor, który służy za klimatyzator i grzejnik. Nie ma miejsca na pralki, pralnia dla lokatorów powstanie w piwnicy. Prezentowane mieszkania są już wyposażone w meble firmy Kler. Ale jeśli nowy właściciel zgodzi się na proponowany projekt, będzie musiał dopłacić za meble – w zależności od wielkości mieszkania – od 8 do ponad 13 tys. zł.

Autorką wszystkich 15 aranżacji mieszkań jest Natalia Cisowska. – Musiałam brać pod uwagę to, że mieszkania są niewielkie i każdy centymetr musi być wykorzystany. Dlatego np. rozkładane łóżka są wmontowane w szafy albo w podest albo ściany. Wykorzystałam także szafy kompaktowe, które często widzi się w kuchni. W niektórych mieszkaniach różnego typu szafy są elementem łóżka.

Wszystkie mieszkania są bardzo jasne, to też wpływ ciepłych kolorów ścian i mebli. W każdym oprócz aneksu kuchennego jest miejsce do spania oraz duże biurko i fotel.

Natalia Cisowska: – Z założenia to jednak mieszkania dla studentów lub osób uczących się, które muszą mieć miejsce do nauki.

Tylko dwa modele mieszkań, te największe, mają po dwa pokoje. Ale autorka aranżacji umiała i mniejsze lokale podzielić na dwie odrębne przestrzenie, wykorzystując do tego szafy. Mimo niewielkich rozmiarów apartamenty nie sprawiają wrażenia ciasnych, zapchanych meblami klitek.

Inwestor zadbał o bezpieczeństwo. W budynku będzie portiernia, na każdym piętrze są po trzy kamery, czujniki dymu i zraszacze. Ognioodporne drzwi do mieszkań nie pozwolą na przedostanie się dymu lub ognia.

Przy budynku powstanie wiata z miejscami na 300 rowerów. W planach jest budowa kolejnego skrzydła apartamentowca, pod którym będzie parking dla aut.

Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do apartamentowca przy ul. Pasteura najpewniej w grudniu.

wto

 Wizualizacje: www.starter.net.pl

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl