Już ponad milion osób odwiedziło punkt widokowy Sky Tower

Punkt widokowy Sky Tower to jedna z 5 największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Niedawno liczba osób odwiedzających to miejsce przekroczyła milion.


Miesięcznie na wieżę widokową wjeżdża ok. 25 tys. osób. Rekordowym wynik to 35 tyś. Wystarczy pięćdziesiąt sekund windą i jesteśmy na 49. piętrze Sky Tower we Wrocławiu – najwyżej położonym punkcie widokowym w Polsce. Już widok przy ostrym słońcu w ciągu dnia zapiera dech w piersiach, choć najpiękniejsze obrazy są tutaj rano i przy zachodzie słońca. Na samej górze wieżowca turyści mogą sobie samodzielnie zrobić pamiątkową fotografię z tłem malowniczej panoramy Wrocławia. Dla miłośników odważnych posunięć, punkt widokowy Sky Tower oferuje możliwość zorganizowania ceremonii zaślubin. Do tej pory odbyło się już 22 zaręczyn oraz 2 śluby cywilne. 

Punkt Widokowy w Sky Tower mieści się na 200 metrze nad ziemią. Widać z niego zachód, północ oraz częściowo wschód i południe Wrocławia. Ze szczytu Sky Tower bez problemu zobaczymy górę Ślężę, a przy dobrej widoczności także Chełmiec i Śnieżkę.  

Na szczyt zazwyczaj wchodzą tłumy, bowiem wyżej położonego punktu widokowego w Polce nie ma. Wieży ustępuje nawet Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie panoramę miasta można oglądać z wysokości 114 metrów. 

Dojście do wind wywożących na Punkt Widokowy znajduje się od strony ul.Gwiaździstej. Ostatni chętni wjadą górę pół godziny przed jego zamknięciem. Bilety do nabycia w Punkcie Sprzedaży Biletów na poziomie +1 na terenie Galerii Handlowej. 

Czytaj więcej: Punkty widokowe we Wrocławiu

Zgłoś uwagę