#HYDROwDOMU czyli zaproś Hydropolis do domu

Przerwa w szkole to nie koniec z edukacją, a zostanie w domu wcale nie musi oznaczać nudy! Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis przygotowało sporo atrakcji. Codziennie o 9.30 nowe filmy na Facebooku Hydropolis, a w nich eksperymenty i ciekawostki czyli poszerzamy wiedzę o wodzie!


Cykl filmów na Facebooku Hydropolis nazywa się #HYDROwDOMU. To między innymi filmiki z eksperymentami do wspólnego wykonania w warunkach domowych, wirtualne spotkania edukacyjne z Ośmiornicą, Rekinem i „szalonym naukowcem” – w tej roli wystąpił edukator Wojciech Dreiseitel.

Na profilu Hydropolis dowiesz się m.in., jak wykonać środki czystości, dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk i jak domowym sposobem sprawdzić odczyn substancji.

– Bardzo zależy nam na Waszym zdrowiu, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z działalności edukacyjnej Hydropolis. Zostańcie więc w domach, a my zapraszamy Was do naszego centrum wiedzy o wodzie wirtualnie. Na facebookowym profilu Hydropolis zobaczycie wiele fascynujących rzeczy na temat wody i wszystkim, co z nią związane – wyjaśnia Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław

#HYDROwDOMU 

Od poniedziałku do piątku, codziennie rano 9:30 – ciekawostki "Przygody z rekinem, ośmiornicą i naukowcem" 

  • #HydroNaPrzykład w poniedziałki 
  • eksperymenty wideo 2 razy w tygodniu (wtorki i czwartki)
  • eksperymenty w postaci grafik 2 razy w tygodniu (środy i soboty) 
  • #HYDROwiedza w piątki
  • niedziele  - wizyta w jednej ze stref, w dni bez eksperymentów

– Najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego przez ostatnie dni ciężko pracujemy i przygotowujemy między innymi eksperymenty. To doświadczenie, które objaśnią prawa chemii czy fizyki w bardzo efektywny sposób, a przy tym można je wykonać w warunkach domowych. Wystarczą proste składniki, które zazwyczaj mamy w naszych kuchniach – dodaje Wiola Samborska, menedżerka Hydropolis.Zgłoś uwagę