4. Zróbcie smokowi kolorowe skrzydła! Bezpłatne warsztaty dla rodzin z dziećmi

Wspólne tworzenie skrzydeł smoka, eksperymenty z dźwiękami natury, a na koniec barwny, radosny korowód, który przemaszeruje między mostem Pokoju i mostem Grunwaldzkim – już w najbliższą sobotę na terenie Kampusu Grunwaldzkiego odbędzie się Lelenfant Open Day, podczas którego będzie się można także dowiedzieć, jak w lipcu ugościć dzieciaki z różnych stron świata.

Bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach Lelefant Open Day odbędą się w sobotę (20 kwietnia) na terenie Kampusu Grunwaldzkiego. Początek w samo południe.

Smok, eksperymenty z dźwiękami, a potem korowód

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, która realizuje projekt Lelefant – międzynarodowe przedsięwzięcie prowadzone przez artystów i aktywistów do niedawna zrzeszonych pod nazwą Brave Kids.

Zapraszamy rodziny z dziećmi do kreatywnych działań - tworzenia kolorowych skrzydeł smoka, a także dźwięków inspirowanych naturą.
Organizatorzy wydarzenia

Warsztaty poprowadzi Ewelina Wójtowicz, a o 16:00 będzie można dołączyć do kolorowego, radosnego przemarszu przez Kampus Grunwaldzki między mostami Pokoju i Grunwaldzkim.

Równolegle do warsztatów plastycznych będzie można eksperymentować z dźwiękami natury wspólnie z Magdaleną Celniaszek i Julitą Lech (instruktorki artystyczne Lelenfant), które pomogą dzieciom stworzyć własne melodie.

Lelefant Open Day jest częścią V Eventu dla Ziemi, czyli trzydniowego wydarzenia Fundacji Green Gaya, w ramach którego odbędą się także prelekcje na temat ekologii i zdrowia oraz koncerty.

Zaproś do domu dzieci z różnych stron świata

Comiesięczne spotkania Lelenfant Open Day to także dobra okazja, by dowiedzieć się, jak ugościć we własnym domu młodych artystów z różnych stron świata, którzy przyjadą do Wrocławia w lipcu, by poprzez sztukę promować porozumienie i różnorodność kulturową.

Nabór rodzin goszczących wciąż trwa.

Społeczność rodzin goszczących przez lata budowała siłę projektu Brave Kids, dlatego również pod nową nazwą „Lelenfant” (z francuskiego l’enfant znaczy dziecko), jest ważną częścią działania.
Organizatorzy wydarzenia

Dzieci z Iranu, Maroka, Gambii, Tanzanii, Indii, Grecji i Czech będą we Wrocławiu od 12 do 22 lipca. To dla nich okazja, by poznać życie codzienne mieszkańców Wrocławia i uczestniczyć w próbach do finałowego show, w którym uczestniczyć będzie również kilkadziesiąt dzieciaków z Wrocławia.

- Dla wielu zaproszonych gości będzie to pierwsza podróż poza swoje małe społeczności, dlatego też ich wizyta w Wrocławiu będzie nie tylko okazją do podzielenia się swoimi talentami, ale także do nawiązania nowych przyjaźni i odkrycia nowych kultur – mówią organizatorzy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by ugościć uczestników projektu Lelefant?

By stać się częścią proJektu Lelefant i zostać rodziną goszczącą, trzeba:

• udostępnić pokój dwójce uczestników - dzieci w wieku 8-15 lat,
  • mieć po południu czas dla gości.

W godz. 9:00 - 17:00 artyści będą brać udział w codziennych próbach i będą pod opieką Fundacji i swojego opiekuna, czyli lidera grupy.

W tym roku po raz pierwszy warsztaty dla dzieci będą odbywać się aż w 3 lokalizacjach – na Nowym Dworze, Złotnikach i na Kowalach, więc można wybrać dogodną dla siebie lokalizację.

Więcej informacji o Programie Wymiany Międzykulturowej „Rodziny Goszczące Lelenfant” można uzyskać bezpośrednio od organizatorów podczas Lelenfant Open Day i na stronie www.lelenfant.org

Harmonogram Lelenfant Open Day

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w godz. 12-17 na terenie Kampusu Grunwaldzkiego.

• 12:00 - 16:00 - Tworzymy kolaż dla Ziemi - warsztaty artystyczne z Lelenfant, prowadzone przez Ewelinę Wójtowicz.
  • 13:00 - 16:00 - Dźwięki w rytm Matki Ziemi - warsztaty performatywne dla dzieci, prowadzone przez Julitę Lech / Juli Le - Shanti vaani oraz Magdalenę Celniaszek)
  • 16:00 - Radosny pochód Lelenfant dla Ziemi

Źródło: materiały organizatorów