Afrykańska przygoda

Afrykańska przygoda

Mały Jacuś przenosi się we śnie do egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Tę prostą historię aktorzy i lalki opowiadają bez słów – językiem gestów, muzyki i światła, co sprawia, że fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla dzieci, które jeszcze nie mówią.

Na scenie nieustannie coś się dzieje: pojawiają się kolejni bohaterowie, a kolorowa scenografia wciąż się zmienia, dzięki czemu maluchy nie mają problemu ze skupieniem uwagi na akcji scenicznej. Spektakl zaskakuje małych widzów mnóstwem sprytnych teatralnych sztuczek: kolorowa piłeczka zamienia się w słonia, samochodzik – w hipopotama, a niebieska kurtyna raz staje się rozgwieżdżonym niebem, a raz dziecięcą kołdrą.

Afrykańska przygoda, grana dotychczas z powodzeniem na scenach gdańskiego Teatru Miniatura i szczecińskiej Pleciugi, wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych – rozwijającego się w Europie już od trzech dekad, a w Polsce dopiero rozkwitającego. Spektakle dla najnajmłodszych, tworzone przy udziale psychologów i pedagogów dziecięcych, są idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci młodszych niż przedszkolne. Wspaniale rozwijają inteligencję emocjonalną, uwrażliwiają na sztukę i oswajają z teatralnymi środkami wyrazu.

Uwaga: Widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich poduszkach. Przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

  • wiek od 1 do 3 lat

Bilety w cenie 30 zł normalny i 27 zł ulgowy.

Terminy Afrykańska przygoda

Szczegóły Afrykańska przygoda

Premiera 2012-04-28
Reżyseria Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński
Obsada
  • Patrycja Łacina-Miarka
  • Edyta Skarżyńska
  • Tomasz Maśląkowski
Projekt Jolanta Brejdak
Gatunek dla dzieci
Długość 30 min

Lokalizacja

Wrocławski Teatr Lalek

Pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Komentarze