Wystawa sztuki ukraińskiej „Sztuka w Ogniu”

Wystawa sztuki ukraińskiej „Sztuka w Ogniu”

Wystawa ukraińskich artystów, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym paliatywnej opieki. W Pałacu Hatzfeldów (była Galeria „Awangarda”, ul. Wita Stwosza 30), zobaczymy zdjęcia, filmy czy sztukę cyfrową.

Charytatywna wystawa ukraińska „Sztuka w Ogniu” składa się z 6 części:

1. Wystawa prezentująca prace ukraińskich fotografów, które pokazują skalę tragedii w zniszczonych miastach dotkniętych ogniem agresji. Będzie też wystawa zdjęć wykonanych przez zwykłych obywateli Ukrainy, będących świadkami przerażających okoliczności, które zostały uchwycone amatorskimi aparatami, czy telefonami.

2. Projekcja filmów nakręconych przez dziennikarzy, artystów i wolontariuszy, którzy codziennie ryzykują życie, aby pokazać światu prawdziwą sytuację na Ukrainie.

3. Krajobrazy Ukrainy, jaką była przed agresją 24 lutego 2023 roku oraz film, który pokaże wysoki poziom i piękno ukraińskiej sztuki, opowie o słynnych ukraińskich artystach i ich dziełach, które są znane na całym świecie.

4. Wystawa prac współczesnych artystów ukraińskich, którzy nadal tworzą piękne prace.

5. Współczesna sztuka ukraińska będzie prezentowana za pomocą nowoczesnych technologii w przestrzeni wirtualnej. Będą prezentowane także dzieła, które już zostały zniszczone lub nie mogą być dostarczone z Ukrainy. Sztuka cyfrowa jest ważnym elementem współczesnej kultury, a ta część wystawy jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

6. Projekcja filmów i slajdów pokazujących wsparcie, jakiego Polacy stale udzielają Ukraińcom. Otwarcie wystawy w sobotę, 18 marca w godzinach od 12:00 do 20:00. Na zakończenie, 1 kwietnia o godzinie 16:00 wystąpi chór „KapustaBand” złożony z dzieci uchodźców z Ukrainy oraz teatr piaskowy. Podczas dwóch tygodni trwania wystawy ukraińscy fotografowie, malarze, rzeźbiarze i artyści cyfrowi zaprezentują swoje prace, aby stworzyć piękną wystawę na cele charytatywne i wyrazić wdzięczność dla Polski, która wykazuje niesamowite wsparcie dla Ukrainy. Istnieje możliwość zakupu dzieł sztuki z wystawy poprzez bezpośredni kontakt z artystami.

Organizatorzy wystawy „Sztuka w ogniu”:

  • Polski Związek Artystów Plastyków - Okręg Dolnośląski,
  • Firmy: „Monumentum”, „Rafin”, „Supra Brokers”
  • Fundacja „Inside”

Partnerzy projektu:

  • Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”,
  • Biuro Współpracy z Zagranicą UM Wrocław,
  • Fundacja „Siła Kobiety”,
  • Związek Ukraińców w Polsce, koło we Wrocławiu

Lokalizacja

BWA Awangarda Wrocław

Wita Stwosza 32, 50-149 Wrocław

Komentarze