Koncert Potrójny Jubileusz Leszka Cichońskiego

Koncert Potrójny Jubileusz Leszka Cichońskiego

Z okazji 80 urodzin Jimiego Hendrixa Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, zaprasza na „Potrójny Jubileusz”.

24 listopada o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się wyjątkowy koncert. Na „Potrójny Jubileusz” składają się 65. Urodziny i Jubileusz 40 lat na rockowej scenie Leszka Cichońskiego oraz okrągłe 80. Urodziny Jimiego Hendrixa! Na scenie pojawią się specjalni goście m.in. Sebastian Riedel, Marek Raduli, Łukasz Łyczkowski- finalista The Voice of Poland, a także Jose Torres z formacją VIVA SANTANA, którą załozyli z Leszkiem Cichońskim pięć lat temu.

Można będzie usłyszeć najbardziej znane przeboje największego gitarzysty wszechczasów, nie zabraknie tez rockowych i bluesowych hitów z lat siedemdziesiatych. Leszek Cichoński to ceniony gitarzysta, kompozytor, aranżer oraz pomysłodawca Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnessa. Debiutował z zespołem CDN i Pawłem Kukizem 40 lat temu -w 1982 roku na festiwalu w Jarocinie. Grał na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. w Narooma w Australii i Monterey Bay Blues Festival w Californii, gdzie wspólnie z John „Broadway" Tucker Band otworzył wieczorny koncert na głównej scenie, na której grali m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Był to pierwszy i jedyny występ Polaka na słynnej scenie w Monterey.

Lokalizacja

Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka

Karkonoska 10, 53-015 Wrocław

Komentarze