Muzyczny Dzień Sąsiada

Muzyczny Dzień Sąsiada

31 maja przypada Europejski Dzień Sąsiada, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Ołbina, Kleczkowa, Brochowa i Przedmieścia Oławskiego do wspólnego muzykowania. Osiedlowe zakątki wspólnie zamienią się w sceny muzyczne.
 
Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje, dlatego podczas Dnia Sąsiada nawiążemy do tradycji podwórkowych czy ulicznych grajków, jeszcze nie tak dawno obecnych na naszych osiedlach.
 
Od 17.00 do 20.00 na czterech wrocławskich osiedlach jednocześnie będziemy wspólnie świętować i poznawać swoich sąsiadów.
 
Co będziemy dokładnie robić? Na wzór podobnych wydarzeń z innych europejskich miast, chcemy zaprosić mieszkańców do spędzenia czasu w najbliższej im okolicy – na ulicy, skwerze czy placu, a tym samym do zacieśniania lub tworzenia sąsiedzkich relacji, na których opiera się każda osiedlowa współpraca.
 
W Dzień Sąsiada sąsiedzi zagrają dla swoich sąsiadów. Nie ma znaczenia, czy gracie na gitarze, perkusji, trąbce czy skrzypcach. Ważne, że lubicie muzykować i chcecie swoją twórczość zaprezentować innym. 31 maja zabierzcie swoje instrumenty i przyłączcie się do wyjątkowej sąsiedzkiej orkiestry. Pamiętajcie też, że śpiewać i posłuchać każdy może, zwłaszcza po sąsiedzku.

Miejsca:

  • Ołbin - skwer Ludzi ze Znakiem P
  • Brochów - ul. Polna
  • Przedmieście Oławskie - ul. Hercena
  • Kleczków - róg ulic Zegadłowicza i Kraszewskiego.

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze