Muzyczny Trzeci Maja na Rynku

Muzyczny Trzeci Maja na Rynku

Nie wiecie, jak spędzić majówkę? Świętuj Trzeci Maja razem z nami! Już od godziny 14.00 zapraszamy na koncerty pełne energetycznego brzmienia i świetnych aranżacji. Kubańskie rytmy, andaluzyjska muzyka, popularne tematy jazzowe, polsko-ukraińska muzyka – wszystko to na Placu Gołębim już Trzeciego Maja!

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Gdzie: Rynek - Plac Gołębi
Kto:

  • 14.00 - The Cuban Latin Jazz
  • 16.00 - Los Duendes
  • 18.00 - Tomasz Krajewski
  • 20.00 - Dagadana

The Cuban Latin Jazz: FROM CUBA TO POLAND

Zespół złożony z młodych polskich muzyków o kubańskich i ukraińskich korzeniach. To właśnie w Polsce znaleźli oni dom i bazę dla swojej działalności artystycznej. Koncertują w Polsce i Europie. Formacja zaprezentuje energetyczny program łączący jazz i muzykę kubańską i sięgnie po tradycyjne utwory polskie. Polskie dziedzictwo muzyczne jest ważną inspiracją dla muzyków. Aranżacje tradycyjnych polskich pieśni w latynoskich rytmach i na jazzowo – brzmią świeżo i oryginalnie. 

Los Duendes

Międzynarodowy zespół grający muzykę z pogranicza flamenco, latino, z elementami improwizacji powstał w 2018 r. we Wrocławiu. "Duende" to elf, krasnal, małe magiczne stworzenie zamieszkujące przestrzeń na pograniczu rzeczywistości i fantazji, obecny w legendach wielu kultur od zarania dziejów. W kulturze flamenco "mieć duende" znaczy posiadać specjalny talent do śpiewu czy grania na instrumencie. Los Duendes – zespół celebrujący andaluzyjską muzykę i śpiew, zaprasza Was do wspólnej, głośnej muzycznej uczty, pełnej gorących rytmów do Wrocławia – miasta krasnali. W programie utwory m. in. z repertuaru Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy Niñi Pastori oraz premiera autorskiej piosenki lidera zespołu Niño Soto – „Fantasía”.

Tomasz Krajewski: MÓJ PATRIOTYZM. MOJA POLSKA

Dobrze znany wrocławski wokalista, aktor, showman. Człowiek renesansu. Tomasz koncertuje w klubach i salach koncertowych w Polsce, często je wyprzedając. Artysta wykonuje popularne tematy jazzowe i popularne utwory, w oryginalnych jazzowych aranżacjach. Wrocławskiej publiczności jest znany z programów poświęconych Michaelowi Buble czy Agnieszce Osieckiej. Tym razem repertuar koncertu Tomasza Krajewskiego wypełnią utwory kultowych polskich wykonawców. Będą to piosenki m. in Obywatela G.C., Zbigniewa Wodeckiego, Lecha Janerki, czy Marka Grechuty. Artyście towarzyszy akustyczne jazzowe trio w składzie: piano, kontrabas, perkusja.

DAGADANA

Zespół od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury.

Lokalizacja

Rynek we Wrocławiu

Rynek,  Wrocław

Komentarze