„Lecę”. Premiera online książki Jana Pelczara

„Lecę”. Premiera online książki Jana Pelczara

Wirtualny Faktyczny Dom Kultury zaprasza na premierę książki Jana Pelczara „Lecę. Piloci mi powiedzieli".
Rozmowę poprowadzi Karolina Głowacka Wzbijają się w chmury, żeby poczuć wolność, spełnić pasje, żyć na własnych zasadach.

Co kilka dni nowa lokalizacja, tropikalne wakacje i duże pieniądze. Czy tak wygląda życie pilotów i pilotek? Jan Pelczar spisał opowieści o wielkich marzeniach i niezwykłych doświadczeniach, ale też o nieustających zmaganiach z postępującą automatyzacją, niewystarczającym przeszkoleniu na wypadek sytuacji kryzysowych i tęsknocie za rodziną.

Piloci i pilotki rozkładają na czynniki pierwsze przebieg znanych katastrof lotniczych, próbując wytłumaczyć ich przyczyny, odnoszą się do zarzutów o zatruwaniu środowiska przez przemysł lotniczy i opisują zagrożenia dla zdrowia, które wywołuje praca w przestworzach.

Pozwalają też zajrzeć za drzwi zamkniętego kokpitu i zdradzają, co robią w czasie wielogodzinnych lotów. Wreszcie – opowiadają o wyzwaniach, jakie stoją przed przewoźnikami w rzeczywistości, która czeka nas po pandemii. Reportaż Lecę to świadectwo wielkiej pasji, ale też wielowątkowa opowieść o tajemnicach i ciemnych stronach tego zawodu. Jesteście gotowi na tę historię?

Zatem zapinamy pasy i życzymy udanego lotu.

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze