Kino radzieckie w Muzeum Pana Tadeusza

Kino radzieckie w Muzeum Pana Tadeusza

W każdą środę zapraszamy do kina Popiół i Diament w Muzeum Pana Tadeusza na nowe projekcje z cyklu „Kino radzieckie”. Repertuar uwzględnia pełen przekrój radzieckiej kinematografii, od klasyków kina niemego po ostatnie sukcesy artystyczne z lat osiemdziesiątych XX wieku.

Program

12 stycznia 2022 (środa), godz. 18.00

Odważna formalnie i wyprzedzająca swoje czasy realizacja twórczego manifestu Dzigi Wiertowa. Pozbawiona klasycznej narracji forma dokumentalna, skupiająca się na oddaniu wielkomiejskiego ducha radzieckiej metropolii.

19 stycznia 2022 (środa), godz. 18.00

Obraz do dziś otoczony kultem, początkujący narodziny pierwszej gwiazdy srebrnego ekranu w ZSRR – Lyubovy Orlovej. Niepoprawnie optymistyczny musical, którego najpopularniejsze piosenki cieszyły się posłuchem również poza granicami Związku Radzieckiego.

26 stycznia 2022 (środa), godz. 18.00

Historyczny dramat wojenny, pierwszy dźwiękowy film Siergieja Eisensteina za muzykę do którego odpowiadał sam Siergiej Prokofiev. Ekranizacja średniowiecznej historii o księciu Aleksandrze Newskim, odpierającym najazdy wojsk krzyżackich.

Wejście:

  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki

Informujemy, że od 15 grudnia 2021 zmienia się limit osób mogących uczestniczyć w seansach w kinie Popiół i Diament w Muzeum Pana Tadeusza.

Osoby bez Unijnego Certyfikatu Covid są zobowiązane do pobrania bezpłatnej wejściówki na seans. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w naszym kinie może przebywać trzynaście osób z niezweryfikowanym certyfikatem covidowym oraz trzydzieści jeden osób, które go okazały.

W celu weryfikacji osoby, które nie posiadają wejściówek, zostaną poproszone o przedstawienie Unijnego Certyfikatu Covid. W kinie obowiązuje zakaz konsumpcji.

Repertuar Kino radzieckie w Muzeum Pana Tadeusza

  • środa 19.01.2022
  • środa 26.01.2022

Szczegóły Kino radzieckie w Muzeum Pana Tadeusza

Reżyseria nieznany
Tytuł oryg. Kino radzieckie
Kraj ZSRR
Gatunek inne

Komentarze