8. edycja Ręki Dzieła Fest

8. edycja Ręki Dzieła Fest

Ręki Dzieła Fest to wydarzenie, które na stałe wpisało się już w artystyczny obraz Wrocławia. Z edycji na edycję przybywa coraz więcej utalentowanych wystawców, z darmowych warsztatów korzysta zawsze komplet chętnych, a letnie kiermasze w Przejściu Żelaźniczym cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Pełne edycje wiosenne i zimowe klasycznie odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.

Znowu będą warsztaty

Podczas ósmej edycji wracają darmowe warsztaty w tygodniu, a w dniu otwarcia (2 grudnia o godz. 15.00) organizator Fundacja Paliwo Artystyczne oraz Kino Nowe Horyzonty tradycyjnie zapraszają wszystkie dzieci na zajęcia tworzenia ozdób, które odbędą się na I piętrze następnie zawisną na wielkiej choince.

W pierwszy weekend będzie można zapisać się również na darmowe warsztaty odbywające się popołudniami, od poniedziałku do piątku, na drugim piętrze kina. Warsztaty polegają na pokazie przygotowanych wyrobów, prezentacji metod tworzenia oraz krótkim ćwiczeniu uczestników. Tematy warsztatowe to: szklane świeczniki, malowanie na tkaninie oraz świąteczne ozdoby z recyklingu.

3 grudnia o godz. 13.00 (I piętro) odbędzie się pokaz „Zrób to Sam”, czyli jak z prostych materiałów wyczarować pomysłowe ozdoby świąteczne. Pokaz przeprowadzi Ladybug.

  •  Darmowe warsztaty: 4-8 grudnia od godz. 16.00; zapisy: na parterze kina 2 i 3 grudnia podczas trwania kiermaszu.

Od zabawek do mebli

Najważniejszym punktem Ręki Dzieła Fest są oczywiście lokalni twórcy. Ich stoiska podzielone zostaną na strefy: parter – moda, zabawki, dekoracje  oraz I piętro – biżuteria i dodatki. Nie zabraknie również mebli. Będzie to wspaniała okazja do sprawienia sobie lub komuś bliskiemu fantastycznego prezentu, rozmowy z artystami oraz inspiracji do własnej twórczości.

  • Kiermasz: 2-3 i 9-10 grudnia w godz. 12.00-20.00.

Ręki Dzieła Fest odbywa się pod patronatem miasta Wrocławia, we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty.

Lokalizacja

Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław

Komentarze