Wakacyjne sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

Wakacyjne sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziny z dziećmi na sobotnie warsztaty artystyczne, organizowane w różnych cyklach tematycznych. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny – z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.
 
Zapisy: Należy przesłać dane (imię i nazwisko opiekuna, imię i wiek dziecka i numer telefonu kontaktowego) 
na adres email: edukacja-mpt@ossolineum.pl lub telefonicznie: 71 75 50 651 do 655. W temacie wiadomości należy podać tytuł warsztatu.

„Muzealniaki”

Dla rodzin z małymi dziećmi, także z niemowlakami. Kiedy dziecko może po raz pierwszy pojawić się w muzeum? Ile powinno mieć wtedy lat czy miesięcy? Muzeum nie jest tylko dla dużych. Warsztaty są inspiracją do wspólnych, rodzinnych zabaw w muzeum. Pokazują, jak wykorzystać przestrzeń muzealną jako miejsce do wspólnego spędzania czasu w każdym wieku. Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i rodzice będą się świetnie bawić.

Warsztat na wystawie „Günter Grass – kolekcja w drodze”

• sobota, 12 sierpnia 2017, godz. 12.00
• dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

 
Mówi się, że dzieci i ryby nie mają głosu. Zazwyczaj milczą również obrazy i rzeźby. Nie zawsze jednak musi tak być. Na wystawie prac Güntera Grassa odnajdziemy przedstawicieli podwodnego świata. Przyjrzymy się im dokładnie, a w drugiej części warsztatu stworzymy morskie instrumenty dla rybnej orkiestry. Dla rodzin z dziećmi 7–12 lat.

„Maluchy odkrywają Muzeum. Mistrzowie portretu”

BRAK MIEJSC!

• sobota, 19 sierpnia 2017, godz. 12.00
• dla rodzin z dziećmi 3–6 lat

 
W galeriach i muzeach możemy znaleźć wiele rodzajów portretów – duże i małe, ze śmiesznymi włosami lub pięknymi zadbanymi fryzurami, uśmiechniętymi lub poważnymi twarzami. A czy wiedziałeś, że każdy gest i każda rzecz na portrecie coś znaczy? Będziemy poznawać historię ludzi zaklętych w obrazach, a także stworzymy własne dzieło tak, aby jak najlepiej opowiadało o nas. Dla rodzin z dziećmi 3–6 lat.

„Piórkiem i tuszem”

BRAK MIEJSC!

• sobota, 26 sierpnia 2017, godz. 12.00
• dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

Powoli kończą się wakacje. Niedługo przyjdzie czas, aby spakować plecak i ruszyć do szkoły. Najlepiej z nowymi przyborami do pisania. A może przygotować je samodzielnie? Gęsie pióro, stalówka, atrament… taki kaligraficzny zestaw na pewno będzie zachętą do zgłębiania sztuki pięknego pisania. Postawmy świat kaligrafii do góry nogami! Podczas zajęć zabarwimy pióra na fantazyjne kolory, a najskrytsze marzenia zapiszemy złotym tuszem.  Dla rodzin z dziećmi 7–12 lat
 

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze