IV Międzynarodowy Kongres „Miasto-Woda-Jakość życia”

IV Międzynarodowy Kongres „Miasto-Woda-Jakość życia”

IV Międzynarodowy Kongres Miasto-Woda-Jakość życia odbędzie się 17-18 października 2022 roku w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Tematyka wydarzenia skupiona będzie przede wszystkim na relacjach zachodzących między środowiskiem wodnym a środowiskiem miejskim. Kongres ma więc zwrócić uwagę, na to że aby móc się rozwijać, miasta powinny racjonalnie gospodarować wodą pamiętając przy tym o zielono niebieskiej infrastrukturze. Przestrzeń zielona jak i wodna jest bardzo kluczowa w funkcjonowaniu miast i ich mieszkańców dlatego odnalezienie zbalansowanej pozycji dla wody w mieście jest ogromnym wyzwaniem.

Celem Kongresu jest edukacja i poprawa świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii i zachowań zgodnych ze środowiskiem. Równorzędną sprawą jest integracja działań przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz firm w zakresie zarządzania i oczyszczania wody. A także skupieniu się na wyzwaniach i rozwiązaniach z zakresu relacji pomiędzy miastem i środowiskiem wodnym a jakością życia mieszkańców.

Tegoroczna edycja skupi się na trzech głównych obszarach tematycznych:

Miasto:

  • Miasta odporne i przyjazne dla klimatu
  • Woda w architekturze

Woda:

  • Efektywne gospodarowanie wodą w mieście
  • Miejska polityka wodna w praktyce
  • Zarządzanie wodą w miastach w warunkach kryzysowych

Jakość życia:

  •  Edukacja klimatyczna – społeczna odpowiedzialność za wodę

Kongres będzie więc idealną okazją do wszechstronnej debaty o problemach ekologicznych wpływających na jakość życia, planowaniu przestrzennym uwzględniającym środowisko wodne, oraz o tym, jak gospodarowanie wody wpływa na miasta i ich mieszkańców.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że w spotkaniu można wziąć udział zarówno stacjonarnie jak i online.

Rejestracja.

Lokalizacja

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, bud. D-20

Janiszewskiego 8, 50-372 Wrocław

Komentarze