Django Girls Wrocław 2018 – programistki poszukiwane

Django Girls Wrocław

We wrześniu już po raz kolejny przyszłe programistki będą mogły  wziąć  udział w bezpłatnych warsztatach Django Girls Wrocław. Organizacja Django Girls od sześciu lat we Wrocławiu uczy kobiety bez względu na wiek, wykształcenie czy zawód, programować w języku Python. Tegoroczna edycja odbędzie się w duchu less waste, ponieważ organizatorki są przekonane, że małe zmiany mogą wiele sprawić. 

 - Kobiety są wielozadaniowe, szybko się uczą, są dokładne i świetnie sprawdzają się w IT. Ważne tylko, żeby przełamać strach przed nieznanym. Programowanie nie jest męskim zawodem - mówi Ola Ciapała, jedna z organizatorek wydarzenia - Wrocławski rynek branży IT rozwija się w niezwykłym tempie, wciąż poszukiwani są nowi pracownicy. Coraz więcej kobiet decyduje się, by zmienić pracę i zostać programistką.

Dwudniowe bezpłatne warsztaty odbędą się 7 i 8 września w odnowionym kompleksie, w biurze firmy Spawn Point (Ingrid/Centra/Young & Skilled) przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego niezbędne jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.djangogirls.org/wroclaw/. Naukę mogą rozpocząć także dziewczyny, które nigdy nie miały styczności z zagadnieniami informatycznymi, ale czują, że są nieodkrytymi gwiazdami pisania kodu. Uczestniczki podzielone zostaną na trzyosobowe zespoły ze względu na poziom zaawansowania. Pod czujnym okiem mentorów-zawodowców będą tworzyć własne strony internetowe. 

Co roku planowany jest motyw przewodni warsztatów, tak aby umilić dziewczynom naukę i pokazać, że świat IT to nie tylko ciągła praca przy komputerze, ale satysfakcjonujące zajęcie dla ciekawych ludzi. Ostatnio programistyki zdobywały kosmos, w tej edycji ratują świat wdrażając drobne zmiany do codziennej walki o czystszy świat i poprawę klimatu. - Wybieramy catering, który dostarcza jedzenie w biodegradowalnych opakowaniach, dziewczyny prosimy, żeby przyniosły ze sobą swoje kubki na napoje. Mamy dla nich też kilka niespodzianek, których jeszcze nie chcemy zdradzać - zapewnia Karolina Skrzypska, organizatorka Django Girls Wrocław. 

Zapisy potrwają do 18 sierpnia. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.djangogirls.org/wroclaw/

O Django Girls:

Grupa Django Girls organizuje darmowe warsztaty tworzenia aplikacji internetowych w języku Python przy użyciu framework'u Django. Zajęcia są przeznaczone dla kobiet, które z programowaniem nie miały jeszcze do czynienia. Pierwszą edycję, która odbyła się w Berlinie w lipcu 2014 roku, zorganizowały dwie Polki: Ola Sitarska i Ola Sendecka. Formuła spodobała się tak bardzo, że stała się dla kobiet na całym świecie inspiracją do organizowania kolejnych warsztatów o tej samej tematyce. W Polsce o Django Girls było już głośno w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Zapisy trwają do 28 października.

 

Wideo / zdjęcia

Komentarze