Giovanni Antonini ma tablicę pamiątkową przed Narodowym Forum Muzyki

Szef artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans jest dwunastym artystą uhonorowanym specjalną płytą z autografem. Przed włoskim dyrygentem i flecistą ten zaszczyt spotkał innych związanych wyjątkowo z Wrocławiem muzyków m.in. dyrygentów Stanisława Skrowaczewskiego, Jacka Kaspszyka i Paula McCreesha, kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, czy jazzmana Charlesa Lloyda. W niedzielę 5 września Giovanni Antonini przyznał, że jest wyjątkowo wzruszony, a obserwował nie tylko rozwój festiwalu, był też świadkiem powstawania Narodowego Forum Muzyki.  

  • tablica pamiątkowa nfm giovanni antonini

  • tablica pamiątkowa nfm giovanni antonini

    Giovanni Antonini odsłonił tablicę pamiątkową przed Narodowym Forum Muzyki/fot. NFM


Grazie di cuore per la sua presenza

Za obecność Giovanniego Antoniniego we Wrocławiu wdzięczność z całego serca wyraził zarówno Jerzy Pietraszek, dyrektor wydziału kultury UM (podkreślając, że Maestro podniósł festiwal Wratislavia Cantans na wyżyny), ale też Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki. – Honorujemy artystów dlatego, że są wybitni, ale i związani z Narodowym Forum Muzyki. Mam nadzieję, że te lata, kiedy Maestro współtworzył życie muzyczne Wrocławia będą kontynuowane – mówił Andrzej Kosendiak. Przypomniał też, że włoski dyrygent, jak na prawdziwego mediolańczyka przystało, łączy w sobie przeciwstawne cechy – jest wulkanem emocji obdarzonym analitycznym umysłem. 

Giovanni Antonini i Andrzej Kosendiak podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej dla włoskiego Maestra/fot. MI

Giovanni Antonini dziękował za blisko dziesięć lat na stanowisku szefa artystycznego festiwalu Wratislavia Cantans (kiedy obejmował tę funkcję, po raz pierwszy w życiu zdecydował się układać program jakiegokolwiek festiwalu) przyznając, że przez ostatnie lata obserwował zarówno rozwój festiwalu, jak i Narodowego Forum Muzyki. – Pamiętam wizytę z Maestro Kosendiakiem na budowie i ten cud stał się rzeczywistością – dodał Giovanni Antonini odsłaniając tablicę 5 września, tuż przed prowadzonym przez siebie koncertem podczas 56. edycji festiwalu Wratislavia Cantans.

Artyści uhonorowani tablicami pamiątkowymi przed NFMZgłoś uwagę