projekty zrealizowane w ostatnim czasie
- adaptacja lokalu w budynku przy ul. Władysława Reymonta 8 na potrzeby schroniska dla bezdomnych (2014)
- pierwsze prace adaptacyjne w budynku dawnej Hali Kupieckiej Grafit dla przychodni Lek-Trans, Sądu Apelacyjnego, Centrum Usług Informatycznych UM (2014)
- adaptacja pomieszczeń w CB Grafit na potrzeby dla Biblioteki Multimedialnej (2015)
- remont wnętrza podwórzowego przy ulicach M. Curie-Skłodowskiej, C.K. Norwida, M Smoluchowskiego (2015)
- rozpoczęcie akcji usuwania graffiti z ulic miasta (2015)
- rozpoczęcie prac przygotowawczych do realizacji projektu KAWKA (remont i uciepłownienie 6 kamienic; 2015)
- bieżące prace związane z likwidacją samowoli budowlanych na działkach na Sępolnie i Biskupinie (2015)
- zakończenie przebudowy i rozbudowy budynku Dziennego Domu Pomocy Społecznej Na Ciepłej przy ul. Ciepłej 15B (2015)
projekty w realizacji
- program KAWKA, remont i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej 6 budynków komunalnych, przeprowadzenie kampanii edukacyjnej
- MOPS Rodzina 500+ – adaptacja pomieszczeń dla głównej siedziby projektu we Wrocławiu – budynek CB Grafit
- bieżące prace związane z likwidacją samowoli budowlanych na działkach na Sępolnie i Biskupinie
- WBO – zakończenie remontu placu zabaw przy ul. Miłoszyckiej 13, zakończenie remontu wnętrza podwórzowego przy ulicach M. Curie-Skłodowskiej, C.K. Norwida, M Smoluchowskiego, rozpoczęcie prac przygotowawczych dla kilku zgłoszonych lokalizacji, m.in. remont muszli koncertowej i sceny przy ul Kosynierów Gdyńskich i S. Brzóski
Wspólnoty w budynkach do 7 lokali, zarówno wyodrębnionych, jak i niewyodrębnionych, określane są jako „małe” i korzystają z zapisów kodeksu cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego dotyczących współwłasności, które bezpośrednio regulują zasady zarządu nieruchomością wspólną. Natomiast wspólnoty w budynkach powyżej 7 lokali to wspólnoty „duże”, które działają na podstawie przepisów ustawy o własności lokali, a w sprawach w niej nieuregulowanych według przepisów kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego.
Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów. „Małe” wspólnoty mieszkaniowe – jednogłośnie (uchwała musi być podpisana przez wszystkich właścicieli lokali wyodrębnionych i niewyodrębnionych). Jeżeli choćby jeden z właścicieli podpisze uchwałę przeciw, uchwała uważana jest za niepodjętą. „Duże” wspólnoty podejmują uchwały większością głosów (wystarczy większość głosów właścicieli lokali, liczonych według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos).