Nauka w prosty i przyjemny sposób
E-storia to aplikacja edukacyjna mająca pomóc w nauce i wzbudzić zainteresowanie młodych osób historią Polski oraz świata. Stworzyli ją uczniowie wrocławskich szkół. W sumie dziesięć osób, a wśród nich wielokrotni finaliści i laureaci olimpiad oraz międzyszkolnych konkursów historycznych, wiedzy o społeczeństwie, a także ze znajomości prawa.
Tworzyliśmy aplikację z myślą o koleżankach i kolegach uczących się w szkołach średnich. Jednak z powodzeniem może korzystać z niej każdy, kto chce nauczyć się więcej bądź powtórzyć zdobytą wiedzę z historii.Michał Burduk, jeden z twórców aplikacji
– Dzięki nowoczesnemu interfejsowi aplikacja pozwala na skuteczne zapamiętywanie nowych informacji oraz śledzenie swoich postępów w nauce – dodaje uczeń.
Testy sprawdzające, notatki z lekcji i sekcja do matury
Projekt społeczny e-storia tworzony został w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Poruszane w niej zagadnienia oparte zostały na obowiązującej podstawie programowej oraz informacjach z podręczników historii. Przygotowano także wersję aplikacji w języku ukraińskim.
Korzystając z aplikacji można wybrać zakres tematyczny testu oraz jego poziom trudności. Z kolei w statystykach dowiemy się np. ile czasu zajęło nam jego rozwiązanie, jaki był wynik i średni czas odpowiedzi na pytania.Michał Burduk, jeden z twórców aplikacji
W ostatecznym kształcie, aplikacja posiadać będzie również testy do każdego tematu z zakresu podstawy programowej, notatki do lekcji oraz sekcję przygotowującą do egzaminu maturalnego z historii.
Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. Wiemy, jak dużo pracy włożyli w ten projekt, który pomoże ich kolegom w nauce. Uczą się też pracy w zespole, co w obecnych czasach jest niezwykle potrzebną umiejętnością.Anna Maćkowska, dyrektorka XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu
Twórcy aplikacji to uczniowie wrocławskiego LO nr XIV (przy ul. Brücknera), LO nr X (przy ul. Pieszej) oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej (wybrzeże Wyspiańskiego):
- Adam Mazurek,
- Michał Burduk,
- Stanisław Koziarski,
- Cyprian Maciąg,
- Maksymilian Malinowski,
- Kornel Mruczek,
- Tobiasz Żelichowski,
- Filip Dubaniewicz,
- Wiktor Pokrywka,
- Patryk Dubaniewicz.
Przygotowując się do stworzenia aplikacji, jej twórcy przeprowadzili wśród uczniów ankietę. Prawie połowa, bo aż 45% respondentów przyznało, że nauka historii sprawia im trudność.