Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Cykl spotkań warsztatowo-szkoleniowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Świat Nadziei” i odbywających się w Galerii ArtBrut jest skierowany przede wszystkim do:
- członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością intelektualną,
- kadry, specjalistów terapeutów i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w rehabilitację lub aktywizację życiową i społeczną osób z niepełnosprawnością intelektualną,
- do innych przedstawicieli podmiotów i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.
Czego będą dotyczyć najbliższe spotkania?
23 października: Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną
W najbliższą środę, 23 października, w godz. 16:30–19:30 odbędzie się spotkanie pod tytułem Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną. Diagnoza seksuologiczna i metody pracy w obszarze zachowań seksualnych (wykład z dyskusją, działania warsztatowe i konsultacje).
Spotkanie poprowadzi prof. Remigiusz Kijak, pedagog specjalny i specjalista z zakresu seksuologii, autor publikacji na temat seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością intelektualną, badacz, od lat prowadzi projekty warsztatowe i naukowe z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Miejsce spotkania: zbiórka w siedzibie Stowarzyszenia „Świat Nadziei”, ul. Ruska 46A/102, Wrocław (domofon 1, piętro I).
6 listopada: Problemy żywieniowe w chorobach rzadkich
Następne spotkanie odbędzie się dwa tygodnie później, 6 listopada, w godz. 16:30–19:30. Temat: Problemy żywieniowe w chorobach rzadkich.
Spotkanie poprowadzi dr Teresa Kaczan, wybitna specjalistka w zakresie diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami w rozwoju, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z małym dzieckiem, logopeda, terapeuta SI, ergoterapeuta, certyfikowany międzynarodowy terapeuta metody Castillo Moralesa.
Jak można zapisać się na spotkania?
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: stowarzyszenie[at]swiatnadziei.org z dopiskiem w temacie maila: Spotkania warsztatowo-szkoleniowe Sztuka Aktywności 2024.
Informacje praktyczne
Lokal, w którym odbędą się spotkania, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Mieści się na I piętrze budynku z dostępem do windy, do której wjeżdża się z poziomu podwórka. Wejście z windy bezpośrednio do lokalu.
- Pomieszczenia sanitarne są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
- Istnieje możliwość dojazdu i zaparkowania przy windzie przez osoby niepełnosprawne na wyznaczonej kopercie.
Projekt realizowany w ramach zadania Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych zlecana ze środków PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
Źródło: materiały organizatorów