wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Podsumowanie pracy SZCZEPCIObusa. Imponujący wynik 15 499 zaszczepionych w nim osób

W czwartek 7 kwietnia podsumowano ostatnich 9 miesięcy pracy SZCZEPCIObusa MAT
W czwartek 7 kwietnia podsumowano ostatnich 9 miesięcy pracy SZCZEPCIObusa

– Kiedy rozpoczynaliśmy akcję 1 lipca 2021 roku za sukces uważaliśmy 1000 zaszczepionych osób i myśleliśmy, że wszystko potrwa do 25 lipca, a okazało się, że kończymy ją 7 kwietnia 2022 roku z 15 499 zaszczepionymi. To wspólny sukces wszystkich wrocławian – podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK, dodając, że teraz autobus będzie służył kolejnym prozdrowotnym akcjom.

Reklama

Wyjątkowo lubiana przez wrocławian inicjatywa

W czwartek 7 kwietnia na Rynku, nieopodal placu Solnego, jednej z najchętniej odwiedzanych w ostatnich miesiącach lokalizacji SZCZEPCIObusa, prezes MPK dziękował zarówno partnerom medycznym, mediom, pracownikom MPK i policji zwracając uwagę, że w minionych dziewięciu miesiącach mało było wokół tej akcji negatywnych sytuacji. 

– SZCZEPCIObus miał dwa ważne wymiary – zwiększał dostępność do szczepień, dojeżdżając do miejsc, w których dotarcie do punktu szczepień było, szczególnie dla osób starszych, utrudnione i miał wymiar promocyjny – tłumaczyła Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia. 

Satysfakcji z wyniku 15 499 zaszczepionych wrocławian nie krył także profesor Krzysztof Simon. – Każda inicjatywa, która ma znaczenie prozdrowotne i służy walce z ciemnotą, a ta ciemnota z naszego kraju nie zniknęła, pomoże w walce o zdrowie pacjenta i jest warta rozpropagowania – mówił kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego, ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala im. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej. Dodał, że choć ogłoszono koniec pandemii na COVID-19 wciąż umiera wiele osób. – Warto promować wciąż inicjatywę szczepienia i żałuję, że praca SZCZEPCIObusa się kończy, powinna być kontynuowana – nie miał wątpliwości Krzysztof Simon. 

SZCZEPCIObus będzie służył innym akcjom prozdrowotnym

– W każdej chwili możemy wystartować jeszcze raz – uspokajała Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, a Joanna Nyczak dodała, że kampania #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw COVID-19, której symbolem był SZCZEPCIObus, zostanie w przestrzeni miejskiej i planowana jest współpraca z różnymi partnerami. – Jakkolwiek mamy we Wrocławiu wyszczepialność na poziomie 73 procent, to o szczepieniach nadal trzeba mówić – zaznaczyła Joanna Nyczak.

Prof. Romuald Cichoń, prezes Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca MEDINET, pierwszego partnera medycznego SZCZEPCIObusa dziękował tym, którzy poświęcili swój czas w bezpośredniej walce z chorobą, zwłaszcza kierowcom MPK, pielęgniarkom ze szpitala. – To była dla nas dramatyczna sytuacja, w której nie mieliśmy innej broni niż szczepienia – przypomniał. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama