wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Studia wojskowe: Prawie trzy tysiące kandydatów

Zajęcia w szkole oficerskiej, fot. jk

W Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych zakończyła się rejestracja kandydatów na studia wojskowe.

Reklama

O zdobycie jednego z 333 miejsc na studiach wojskowych ubiegać się będzie 2297 chętnych. W tej grupie znalazło się 29 kobiet.

- Mniejsza liczba kandydatów to efekt niżu demograficznego. To zjawisko dotyczy wszystkich szkół wyższych – mówi major Piotr Szczepański, oficer prasowy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Teoretycznie dostać się na studia wojskowe będzie łatwiej nie tylko z powodu mniejszej liczby zgłoszeń. W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej poważnie zwiększyła liczbę miejsc – wrocławska uczelnia przyjmie 333 osoby. To dwa razy więcej niż rok i dwa lata temu.

Rejestracja to pierwszy etap rekrutacji. Teraz kandydaci muszą przejść badania lekarskie i psychologiczne, a potem zdać maturę. Decydujące egzaminy zaplanowane są na lipiec: to sprawdziany sprawnościowe oraz rozmowa.

Uczelnia proponuje kandydatom kursy przygotowawcze, są jeszcze wolne miejsca na kursy w maju i w czerwcu. Podczas kilkudniowych zajęć można poznać zasady egzaminów sprawnościowych i przetestować swoje możliwości.

Więcej o kursach na stronie internetowej Wyższej Szkoły Oficerskiej TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama