W tym roku Wrocław gości 20 drużyn, w tym 8 kobiecych z różnych stron świata, m.in. z: Meksyku, Anglii, Niemiec, Włoch i Węgier. Udział w zawodach biorą osoby z doświadczeniem bezdomności, uzależnień, ale także uchodźcy i członkowie spółdzielni socjalnych.
Wrocław Cup 2025
Poza sportem i dobrą zabawą, jest też aspekt społeczny, przede wszystkim możliwość działania w grupie, coś czego bardzo potrzebują osoby w kryzysie bezdomności oraz te uzależnione.Maciej Gudra prezes stowarzyszenia Reprezentacja Polski Bezdomnych
Wrocław Cup to nie tylko piłka. - To przestrzeń, w której zawodnicy odzyskują wiarę w siebie, nawiązują relacje, uczą się współpracy i wracają na ścieżkę trzeźwości oraz integracji społecznej - mówią organizatorzy.
- Osoby stale uczestniczące w turniejach często stają się drogowskazami dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę- dodaje Maciej Gudra.
W turnieju biorę udział pierwszy raz, bardzo się cieszę, na ten moment nie ma żadnych faworytów, wyznajemy zasadę, że nikogo nie można lekceważyć i wszyscy jesteśmy na tym samym poziomie, ale jak każdy liczymy na wygraną.Wiktoria
- Będzie fajna zabawa, cieszę się na mecze z uczestnikami z innych krajów. Damy z siebie wszystko, a wygra najlepszy - opowiada Ada.
XV Międzynarodowy Turniej w Piłce Ulicznej Wrocław Cup
Turniej potrwa do niedzieli (13 lipca), w tym dniu o godz. 18:00 zaplanowano wielki finał. Wszystkie mecze można oglądać bezpłatnie na placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki.
Organizatorzy zawodów: Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych i Wrocławska Spółdzielnia Socjalna.