Wizyta w Akademii Sztuk Pięknych to kolejne spotkanie z cyklu „Akademicki Wrocław”.
Zainaugurował go styczniowy spacer po Uniwersytecie Wrocławskim z prof. Adamem Jezierskim, rektorem uczelni, w roli przewodnika. Goście podziwiali częściowo już wyremontowaną Aulę Leopoldyńską, weszli na Wieżę Matematyczną, mogli zobaczyć gabinet rektora i salę posiedzeń senatu uczelni. Ostatnim akordem spaceru było fortepianowy mini-recital rektora w Oratorium Marianum.
Tu rodzi się sztuka
Spacer po obiektach Akademii Sztuk Pięknych zapowiada się nie mniej interesująco. Goście - organizatorzy przewidują udział stu osób – zostaną podzieleni na dwie grupy.
Jedna zostanie w miejscu zbiórki – przy Centrum Sztuk Użytkowych – Centrum Innowacji, przy ul. Traugutta 19/21. To ten oryginalny, nowoczesny gmach na rogu Traugutta i Krasińskiego. Znajdują się tu m.in. pracownie szkła i ceramiki, pracownia witrażu, pracownia projektowania środków transportu oraz galeria Neon.
Wnętrze gmachu ASP przy ul. Traugutta, fot. Tomasz Walków
W tym samym czasie druga grupa pod opieką prof. Piotra Kielana zwiedzać będzie gmach ASP przy pl. Polskim 3/4. To najstarsza część uczelni. Kształcą się tu artyści malarze, rzeźbiarze, graficy, zajęcia mają tu także studenci scenografii.
Po ok. 40 minutach grupy zamienią się miejscami. Obok rektora uczelni w rolach gospodarzy wystąpią wykładowcy ASP, którzy opowiedzą o tajnikach codziennej pracy nad warsztatem, wrażliwością, błyskotliwością nowych pokoleń artystów.
Akademicki Wrocław - Artystycznie. Z wizytą we wrocławskiej ASP
Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności – Akademia Sztuk Pięknych.
Wszyscy uczestnicy spaceru ponownie się spotkają w galerii BWA Awangarda, gdzie prezentowana jest wystawa „MY’17. Dyplomy ASP we Wrocławiu”.
Aby wziąć udział w spacerze po ASP, należy wpisać się na listę gości. Rejestracja rozpocznie się w sobotę, 17 lutego rano, za pomocą formularza na stronie: www.wca.wroc.pl
Jubileusz Wrocławskiego Centrum Akademickiego
„Akademicki Wrocław” to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Akademickiego, które w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.
To miejska instytucja, która pośredniczy w kontaktach władz Wrocławia z uczelniami, nauczycielami akademickimi, studentami czy też przedsiębiorstwami zainteresowanymi współpracą ze światem akademickim. WCA jest także koordynatorem wielu programów promujących naukę i wspierających młodych, zdolnych uczonych.