wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przyjdź na spacer po Akademii Sztuk Pięknych

fot. Tomasz Walków

„Akademicki Wrocław - Artystycznie. Z wizytą we wrocławskiej ASP" to wyjątkowa szansa na zobaczenie pracowni młodych artystów – studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Termin: sobota, 24 lutego, godzina 11. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Reklama

Wizyta w Akademii Sztuk Pięknych to kolejne spotkanie z cyklu „Akademicki Wrocław”.

Zainaugurował go styczniowy spacer po Uniwersytecie Wrocławskim z prof. Adamem Jezierskim, rektorem uczelni, w roli przewodnika. Goście podziwiali częściowo już wyremontowaną Aulę Leopoldyńską, weszli na Wieżę Matematyczną, mogli zobaczyć gabinet rektora i salę posiedzeń senatu uczelni. Ostatnim akordem spaceru było fortepianowy mini-recital rektora w Oratorium Marianum.

Tu rodzi się sztuka

Spacer po obiektach Akademii Sztuk Pięknych zapowiada się nie mniej interesująco. Goście - organizatorzy przewidują udział stu osób – zostaną podzieleni na dwie grupy.

Jedna zostanie w miejscu zbiórki – przy Centrum Sztuk Użytkowych – Centrum Innowacji, przy ul. Traugutta 19/21. To ten oryginalny, nowoczesny gmach na rogu Traugutta i Krasińskiego. Znajdują się tu m.in. pracownie szkła i ceramiki, pracownia witrażu, pracownia projektowania środków transportu oraz galeria Neon.

Wnętrze gmachu ASP przy ul. Traugutta, fot. Tomasz Walków

W tym samym czasie druga grupa pod opieką prof. Piotra Kielana zwiedzać będzie gmach ASP przy pl. Polskim 3/4. To najstarsza część uczelni. Kształcą się tu artyści malarze, rzeźbiarze, graficy, zajęcia mają tu także studenci scenografii.

Po ok. 40 minutach grupy zamienią się miejscami. Obok rektora uczelni w rolach gospodarzy wystąpią wykładowcy ASP, którzy opowiedzą o tajnikach codziennej pracy nad warsztatem, wrażliwością, błyskotliwością nowych pokoleń artystów.

Akademicki Wrocław - Artystycznie. Z wizytą we wrocławskiej ASP

Termin 24 lutego 2018 11:00

Miejsce Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności – Akademia Sztuk Pięknych.

Zobacz

Wszyscy uczestnicy spaceru ponownie się spotkają w galerii BWA Awangarda, gdzie prezentowana jest wystawa „MY’17. Dyplomy ASP we Wrocławiu”.

Aby wziąć udział w spacerze po ASP, należy wpisać się na listę gości. Rejestracja rozpocznie się w sobotę, 17 lutego rano, za pomocą formularza na stronie: www.wca.wroc.pl

Jubileusz Wrocławskiego Centrum Akademickiego

„Akademicki Wrocław” to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Akademickiego, które w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.

To miejska instytucja, która pośredniczy w kontaktach władz Wrocławia z uczelniami, nauczycielami akademickimi, studentami czy też przedsiębiorstwami zainteresowanymi współpracą ze światem akademickim. WCA jest także koordynatorem wielu programów promujących naukę i wspierających młodych, zdolnych uczonych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama