Maluchy nie mają jeszcze imienia.
Młoda kuna żółtogardła to pierwszy osobnik tego gatunku urodzony w polskim ogrodzie zoologicznym. Zoo we Wrocławiu jest jednym z dwóch w kraju, który hoduje te piękne zwierzęta. Kuny żółtogardłe należą do ssaków drapieżnych z rodziny łasicowatych zamieszkujących w naturze bardzo duży obszar Azji od poziomu morza do nawet 3.000 m n.p.m. Zmniejszająca się populacja to efekt przede wszystkim rozwoju cywilizacji oraz kłusownictwo. Kuny te zabijane są tylko dla futra, ich mięso nie jest spożywane.
Z kolei lwiatka złotogłowa pierwszy raz urodziła się w ogrodzie wrocławskim. To jeden z najbardziej zagrożonych ssaków na świecie. Naturalnym środowiskiem życia tych małp są nizinne lasy deszczowe stanu Bahia w Brazylii, których wycinka doprowadziła niemal do wyginięcia gatunku. Sama zaś hodowla objęta jest na naszym kontynencie Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych. Co ciekawe, wszystkie lwiatki żyjące w ogrodach zoologicznych są własnością rządu brazylijskiego. Także ich potomstwo. Tak więc maluch narodzony we wrocławskim zoo to Brazylijka. Jej rodzice pochodzą z ogrodów zoologicznych w Szeged na Węgrzech (matka) i w Salzburgu (ojciec).
Oba nowonarodzone we wrocławskim zoo osobniki należą do gatunków zagrożonych wyginięciem i znajdują się na Czerwonej Liście (Red List) Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów.