Klinika Psychiatrii mieści się w zabytkowym budynku, który przeszedł gruntowny remont. Koszt doprowadzenia obiektu do odpowiedniego stanu wyniósł 1,7 mln zł. Co ciekawe, korytarze niczym nie przypominają szpitalnych, są kolorowe i kwieciste, znajdziemy tam także wygodne kanapy. Wszystko po to, aby pacjenci szybciej wracali do zdrowia. Oddział będzie dysponował 28 łóżkami.
– Idea jest taka, aby pacjent nie leżał w szpitalu tygodniami, ale został zdiagnozowany i po ustaleniu programu terapeutycznego był przekazany do leczenia w swoim środowisku. Czasami chorzy potrzebują jednak długiego leczenia, dlatego najlepiej gdyby odbywało się w naturalnym otoczeniu – mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierująca Kliniką Psychiatrii.
Jak twierdzi dyrektor USK Piotr Pobrotyn, dzięki przyłączeniu w ubiegłym roku Kliniki Psychiatrii do struktur Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, może ona zapewnić pacjentom wysokospecjalistyczną diagnostykę, którą dysponuje szpital oraz intensywne leczenie. Dzięki temu chorzy będą mogli m.in. skorzystać z leczenia nowatorską metodą przezczaszkowej stymulacji magnetycznej, która w Polsce nie jest jeszcze popularna.
Aktualnie w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego działają dwa oddziały dzienne, a także Przykliniczna Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Nowy oddział psychiatrii przy ul. Pasteura przyjmie pierwszych klientów już 1 lutego.
inf.prasowa