Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Ławka „patriotyczna”: można siadać, ale trzeba wiedzieć jak
– To jest instalacja i cała konstrukcja, w środku jest postawiona ławka. Gdyby to była zwykła ławka, typowa, do siedzenia, to by była zainstalowana na ziemi i można by było na niej usiąść – tłumaczyła w rozmowie z dziennikarze TOK FM prezes zarządu BGK.
Ławki „Z polską flagą” mają się pojawić w każdym województwie, jak zapowiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. We Wrocławiu ławka stanęła już przed Dworcem Głównym od strony skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Kołłątaja.
Zobacz pierwsze zdjęcia nowej ławki
Celem instalowania ławek jest, jak podkreślała prezes w rozmowie z radiem TOK FM, promocja Polski i też inwestycji. – A może to właśnie taki symbol – można usiąść, zostań w Polsce, bo tutaj inwestujemy – wyjaśniała prezes BGK.
Ławka „patriotyczna”: 1500 kilogramów, szczegółowy regulamin i schody
Ławka to spora konstrukcja (waży ok. półtorej tony) i powstał do niej 15-punktowy regulamin, który wzbudza u internautów i polityków wiele komentarzy.
W punktach regulaminu czytamy, że ławka to instalacja przeznaczona do rekreacji i wypoczynku, składająca się z siedziska, stelażu w kształcie konturów Polski wraz z podestem, schodami i postumentem zabezpieczonym łańcuchem i że aby z niej skorzystać należy zapoznać się z regulaminem.
„Wejście i zejście na ławkę dozwolone jest i powinno odbywać się tylko za pomocą schodów, trzymając się poręczy. Schody umieszczone są z tyłu instalacji”, a z ławki „należy korzystać tylko w pozycji siedzącej”.