Łącznik na Muchoborze Wielkim
Nowa droga połączyła rondo przy ul. Rakietowej z ul. Żwirki i Wigury Zachodnią. Łącznik powstał na odrolnionych gruntach.
Po drodze jest przejazd kolejowy, bardzo ważny i strategiczny dla wojska z uwagi na realizowane przez nich pewne zadania. Łącznik więc musiał powstać we współpracy z Regionalnym Zarządem Infrastruktury Wojskowej i pułkownikiem Robertem Wójcikiem, któremu bardzo dziękuję za współpracę.Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
Koszt inwestycji wyniósł blisko 6,5 mln zł. Do kwoty tej dołożyła się gmina Kąty Wrocławskie w wysokości 250 tys. zł. – Jeżeli robimy inwestycje na styku gmin, to musimy myśleć i działać wspólnie – zaznaczył prezydent.
– Przybywa bardzo dużo mieszkańców i jest to bardzo długo oczekiwana inwestycja pod kątem skomunikowania się z Wrocławiem, który w tej chwili jeszcze stanowi dla wielu mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie miejsce pracy – zauważa Julian Żygadło, burmistrz Kątów Wrocławskich. – Bez tego łącznika sytuacja komplikowała się coraz bardziej. Współpraca między miastem Wrocław a gminą Kąty Wrocławskie będzie cały czas się rozwijała, ponieważ płaszczyzn, na których współpraca się realizuje, jest bardzo dużo – dodaje burmistrz.
Wyczekiwana inwestycja, ale to nie koniec planów
Trasa ułatwi podróż przede wszystkim mieszkańcom Smolca, Kątów Wrocławskich i Muchoboru Wielkiego. Wcześniej, w dniach roboczych, łatwo było w tym miejscu o zator tworzony przez ludzi jadących w stronę Wrocławia lub wyjeżdżających z niego. Łącznik sprawi, że trasa stanie się mniej obciążona. Ważny jest także fakt, że poprawi on warunki komunikacyjne na dojeździe ze strony lotniska, a także drogi krajowej nr 94.
Galeria zdjęć
To jednak nie koniec planów związanych z tym rejonem. – Chcielibyśmy, aby od ronda, w kierunku Smolca powstała także ścieżka pieszo-rowerowa. W tej chwili pozyskujemy teren, a gdy zakończymy procedury, co być może wydarzy się pod koniec roku, zajmiemy się tworzeniem projektu i budową ścieżki – powiedział prezydent.