3. Konkursy
  4. Książki od Wydawnictwa Karakter [ZAKOŃCZONY]

Lubicie poczytać o grafice, architekturze współczesnej i ich wpływie na naszą rzeczywistość. Zobaczcie, jakie nowości przygotowało Wydawnictwo Karakter. Wszystkie możecie wygrać w konkursie.\ Konkurs trwa do 3 grudnia do 9.00.

Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (trwają 29 listopada-2 grudnia w Hali Stulecia).

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Kluby dyskusyjne / Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci
Termin od 29 listopada 2018 do 2 grudnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach targów.

Tym razem do wzięcia są nowości Wydawnictwa Karakter:

• Michael Bierut „Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie” (Któż mógłby być lepszym przewodnikiem po świecie współczesnego projektowania graficznego, dizajnu i reklamy, jeśli nie jeden z najważniejszych współczesnych projektantów, były przewodniczący AIGA (American Institute of Graphic Arts), partner w największej na świecie niezależnej agencji projektowej Pentagram i uczeń legendarnego Massima Vignellego? Bierut z dowcipem, energią i niespożytą dociekliwością w ponad pięćdziesięciu barwnych esejach przygląda się projektowaniu graficznemu, które w ciągu ostatnich dekad ze specjalistycznej dziedziny przeobraziło się w fenomen)
  • Tom Dyckhoff „Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku” (Napisana z polotem opowieść o architekturze ostatnich dziesięcioleci. Od Londynu po Dubaj dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej monumentalnych, ostentacyjnych i ekstrawaganckich budynków, które radykalnie zmieniają miejski krajobraz. Ale pod wpływem globalizacji i wielkiego kapitału zmieniły się także prawa, jakimi rządzi się miejska przestrzeń – i w rezultacie to, jak wygląda nasze życie w miastach.)
  • „Podaj dalej. Dizajn, nauczanie, życie” Krzysztof Lenk w rozmowie z Ewą Satalecką (Krzysztof Lenk był wybitnym polskim grafikiem i wykładowcą specjalizującym się w projektowaniu informacji. Studiował na ASP w Krakowie i Warszawie, pracował w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych, gdzie do niedawna nauczał w Rhode Island School of Design. W fascynującej rozmowie z Ewą Satalecką, doświadczoną wykładowczynią i kuratorką, opowiada o dzieciństwie w wojennej Polsce, swoich pasjach – teatrze i literaturze, a także o wieloletniej pracy projektanta i wykładowcy.)
  • Zdeno Kolesár, Jacek Mrowczyk „Historia projektowania graficznego” (Początki twórczej działalności człowieka, geneza pisma fonetycznego, rozwój skryptu łacińskiego, proces kształtowania się współczesnej książki, rozwój plakatu i systemów identyfikacji wizualnej. Publikacja umieszcza projektowanie graficzne w kontekście społecznym, politycznym i technologicznym.)
  • Yanick Lahens „Błogie odwroty” (Kilka miesięcy po zabójstwie sędziego, który za wszelką cenę pragnął zachować niezależność, nikt z jego bliskich nie potrafi pogodzić się ze stratą. Osierocona córka, żona i szwagier próbują odgadnąć zagadkę jego śmierci. Misternie zbudowana intryga trzyma w napięciu, ale nie ona jest w powieści najważniejsza. Ważniejsze jest tu tu oszałamiające, niebezpieczne, a zarazem piękne i rozbudzające zmysły miasto Port-au-Prince oraz ludzie)
  • Rafał Matyja „Wyjście awaryjne. O zmianie wyobraźni politycznej” (Co mają w głowach polskie elity, te z lewa i te z prawa? Jak patrzą na naszą historię i państwo? Czy umieją zaproponować takie modele modernizacji, które byłyby adekwatne do półperyferyjnego statusu kraju? W swojej najnowszej książce znany politolog, Rafał Matyja, próbuje zdefiniować głębsze przyczyny dzisiejszej sytuacji politycznej w Polsce.)

Jak można wygrać

Aby wygrać książki trzeba do poniedziałku 3 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, która z polskich uczelni wyróżniła wyróżniła grafika Krzysztofa Lenka tytułem doktora honoris causa?

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu.