wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Fundacja Potrafię Pomóc organizuje konferencję o chorobach rzadkich. Spotkanie naukowców, terapeutów i pacjentów
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu dwie dorosłe osoby rozmawiają w obecności dziecka, które rysuje na tablicy magnetycznej. Po prawej prof. Robert Śmigiel, genetyk Fundacja Potrafię Pomóc
Na zdjęciu dwie dorosłe osoby rozmawiają w obecności dziecka, które rysuje na tablicy magnetycznej. Po prawej prof. Robert Śmigiel, genetyk

SMA i dystrofia mięśniowa Duchenne’a oraz inne choroby nerwowo-mięśniowe są głównym tematem konferencji na temat chorób rzadkich, którą współorganizuje wrocławska Fundacja Potrafię Pomóc, planowanej na 2 grudnia. Seria wykładów i spotkań z naukowcami, terapeutami i farmaceutami oraz pacjentami i ich opiekunami będzie relacjonowana za pośrednictwem internetu. Zobacz szczegóły

Reklama

Konferencja firmowana przez fundację Potrafię Pomóc to kolejne z corocznych spotkań z udziałem naukowców, lekarzy, farmaceutów, terapeutów i pacjentów. Wrocławska instytucja od lat zajmuje się nie tylko prowadzeniem terapii i organizacją pomocy dla osób z chorobami rzadkimi, ale i promowaniem wiedzy na ich temat.

Nauka na rzecz pacjentów

W tym roku tematem konferencji są choroby nerwowo-mięśniowe, tak jak SMA czy dystrofia mięśniowa Duchenne’a. Wybór tematu nie jest przypadkowy. Odkrycia naukowe ostatnich lat pacjentom chorującym na dwie wymienione wyżej choroby przyniosły diametralną zmianę: w Polsce refundowane są leki wstrzymujące postęp choroby.

Podczas konferencji eksperci będą mówić między innymi o możliwościach, które wiążą się z wprowadzeniem nowego leczenia.

Tematyka konferencji nie będzie się jednak koncentrować tylko na wsparciu pacjentów, którzy mogą korzystać z najnowszych odkryć medycznych, ale także tych, na których choroby nie ma leków. Specjaliści przedstawią sposoby na to, by poprawić jakość życia osoby z chorobą nerwowo-mięśniową oraz jej rodziny.

Genetycy i biotechnolodzy wśród prelegentów

Wśród prelegentów są genetycy, neurolodzy, specjaliści z zakresu dietetyki, biotechnolodzy oraz terapeucie różnych specjalności. Do udziału w serii prelekcji organizatorzy zachęcają nie tylko lekarzy i osoby zawodowo zajmujące się terapią, lecz także osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny i opiekunów.

Udział w konferencji jest bezpłatny, chętni muszą się zarejestrować za pośrednictwem formularz na stronie fundacji. Konferencja będzie też transmitowana online na kanale YouTube Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl