wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:40

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Cyrkowa rewolucja na Psim Polu [PROGRAM]

Ekwilibryści, slacklinerzy, żonglerzy, szczudlarze i rozmaici artyści nowocyrkowi, którzy nie znają pojęcia grawitacji, z Polski i zagranicy – opanują podwórkach, i nie tylko, Psiego Pola. Cyrkowego fachu będzie się też od nich można trochę nauczyć. CYRKOPOLE, podczas Święta Wrocławia, to atrakcja nadchodzącego weekendu.

Reklama

Podczas tych cyrkowych popisów nie tylko zaproszeni do udziału artyści będą się popisywali swoimi umiejętnościami. Każdy mieszkaniec Psiego Pola – i nie tylko – może także zabłysnąć pomysłowością i jakością wykonania... kostiumu, w którym się zaprezentuje podczas minicyrkowej parady. Warto się wykazać, zwłaszcza że dla najbardziej kreatywnych przebierańców przewidziane są nagrody. Start kolorowego przemarszu 17 czerwca o godz. 12.00 spod CBK FAMA przy ul. Krzywoustego 286.

Program CYRKOPOLA sprawdzisz poniżej:

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Eventy / Widowisko / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 16 czerwca 2017 do 18 czerwca 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Artyści na scenie i w plenerze

Występy podczas CYRKOPOLA zaplanowano tak, by widzowie mogli je oglądać zarówno na scenie – w CBK FAMA  – jak i w plenerze, gdzie udział w każdym wydarzeniu jest bezpłatny.

Spektakle w CBK FAMA

Kolektyw Kejos – „Miasto, którego nie było”, próba otwarta 16.06 / piątek / 19.00 / wstęp wolny / zapisy

Spektakl produkowany jest z okazji Jubileuszu Lublin700 przez Carnaval Sztukmistrzów i Stowarzyszenie Kejos The-At-Er przy współpracy z FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne i Festiwalem OFCA. Tytułowe miasto to miejsce częściowo wyobrażone. Przestrzeń spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejsce nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie prowadzącego z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie historii fikcyjnych z lubelskich legend, jak i historycznych postaci, tworzy się wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

„Miasto, którego nie było” łączy techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny).Spektaklowi towarzyszy muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego. W przedstawieniu bierze udział pięciu polskich aktorów, związanych z Kolektywem Kejos The-At-Er – artystów cyrkowych oraz muzycy grający na żywo.

Le G. Bistaki (FRANCJA), „The Baina Trampa Fritz Fallen”17.06 / sobota / 19.00 / bilety / 15 zł (w przedsprzedaży do 15.06.2017), 25 zł 

Le G. Bistaki – rewelacyjna grupa cyrkowo-taneczno-teatralna z Francji, międzynarodowa gwiazda nowego cyrku. Występowali na całym świecie. Po raz kolejny zespół wykorzystuje przestrzeń publiczną do przedstawienia absurdalnej i onirycznej panoramy współczesnego społeczeństwa. Spektakl „The Baina Trampa Fritz Fallen” to czterej aktorzy ubrani w białe kostiumy, uzbrojeni w szufle do odśnieżania i ziarno kukurydzy w taneczno-muzycznym widowisku pełnym żartobliwych sytuacji.

Le G. Bistaki tworzą ekstrawaganckie spektakle na pograniczu teatru ruchu, tańca i nowego cyrku. Wykorzystują żonglerkę, pantomimę, techniki teatralne, technologie multimedialne oraz absurdalny, pastiszowy humor. Ich przedstawienia pełne są zjawiskowej choreografii i niezapomnianej muzyki.

Kolektyw Kejos, „Pitagoras 3D”, pokaz pracy 18.06 / niedziela / 19.00 / bilety 10 zł (w przedsprzedaży do 15.06.2017), 15 zł

Absurdalna, śmieszna, czasem tragiczna, samozwańcza profesor przeprowadza eksperymenty z dźwiękiem i obrazem oraz wywody naukowe oparte na tekstach starożytnych, współczesnych danych statystycznych i własnej wyobraźni. Często w pasji zwraca się do obecnych i wchodzi w bezpośrednią reakcję chemiczną na linii publiczność – aktorka.

Żonglerka, elementy akrobatyki i ciało w ruchu są narzędziami do mierzenia Świata i Kosmosu: dziwnego, ciemnego, powykręcanego jak spirala… (geo-metria). Myśli bohaterki wizualizowane są z pomocą geometrycznego video inspirowanego Keplerowskimi strukturami platońskich brył. Muzyka elektroniczna tworzona jest między innymi na żywo, na stole z 8 strunami (monochord). Całość wypełnia światło: mroczne i tajemnicze jak Kosmos.

Przedstawienia w plenerze (zobacz PROGRAM)

Pan Ząbek (Polska)Pan Ząbek to niezwykle wszechstronny artysta. W jego repertuarze znajdują się zarówno spektakle dla dzieci, jak i dla dorosłych, przedstawienia uliczne i kameralne sceniczne. Zapewnia interaktywną rozrywkę na najwyższym poziomie. Jego profesjonalne show to nieskończona studnia potencjału iluzji, wyczynów kaskaderskich oraz wysublimowanego humoru.

Pan Ząbek o sobie: „Showman, Iluzjonista, Cyrkowiec, Postać. Oto ja – Pan Ząbek. Narodziłem się spontanicznie w okolicach 2003 roku, jako alterego Marcina Połoniewicza. Matką mą Pasja do sztuk cyrkowych i sprawiania radości ludziom poprzez pokazy iluzjonistyczne czy pokazy magii, Ojcem Majstersztyk iluzji i grozy, okraszony nietuzinkowym humorem. Swój pierwszy pokaz iluzji zorganizowałem na klatce schodowej. Teraz jako iluzjonista pokazy iluzji wykonuje na wielu festiwalach.

Clap Clap Circo (Argentyna/Urugwaj)Grupa powstała w roku 2008, tworzą ją Joaquin Caride z Argentyny oraz Irene Carrier z Urugwaju. Teatr występuje podczas różnych festiwali na całym świecie, między innymi w Meksyku, Gwatemali, Nikaragui, Argentynie, Brazylii, Włoszech, Belgii, Niemczech. W Polsce do tej pory gościli, m.in. na festiwalu Ofca czy na Carnavale Sztukmistrzów w Lublinie.

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć się może wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – Joaquin oraz Irene łapią, czego się da, aby rozbawić swoją publiczność. Ich profesjonalizm, oryginalna, dopracowana estetyka kostiumów i spektakli, jak również ich charyzmatyczne osobowości porywają widzów na całym świecie. Dynamiczne zmiany kostiumów i rekwizytów, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja i budująca napięcie muzyka sprawiają, że każdy występ jest pełną atrakcji, barwną i ciekawą podróżą po świecie cyrku.

Frikart: Łukasz Witkowski (Polska)Łukasz Witkowski – jeden z najbardziej utalentowanych żonglerów w Europie, animator z ponad 13-letnim doświadczeniem w sztuce teatralnej i cyrkowej. Na swoim koncie ma występy na scenach europejskich i poza Europą: w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Polsce oraz Emiratach Arabskich. Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Wielokrotny uczestnik konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze. 

„Panie i Panowie, przywitajcie brawami Billa Bombadilla! Czy jesteście gotowi na wejście do magicznego świata żonglerki, akrobatyki, pantomimy i oryginalnych gagów? Tylko ostrożnie, bo to jazda bez trzymanki – Bill Bombadill sprawi, że będziecie pękać ze śmiechu, a potem przecierać oczy ze zdumienia”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl