wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Chcesz być jak Musiałowski? Też kup pałac! Ten pod Wrocławiem jest gotowy do zamieszkania

Chcesz być jak Musiałowski? Też kup pałac! Ten pod Wrocławiem jest gotowy do zamieszkania

Data publikacji: Autor:

Internet obiegła niedawno informacja o tym, że młody aktor Maciej Musiałowski kupił sobie pałac na Dolnym Śląsku. Trzeba przyznać, że w naszym województwie pałaców nie brakuje. Pojawiła się właśnie kolejna okazja. Okazały pałac na sprzedaż znajduje się zaledwie 20 kilometrów od Wrocławia. Położony w Boleścinie, nad jeziorami widocznymi z okien posiadłości, jest urządzony i gotowy do zamieszkania. Zabytek kosztuje 5,5 mln zł. Zobaczcie te wnętrza!

Reklama

Neorenesansowa posiadłość powstała w 1885 roku pod Wrocławiem. Na ogromnej działce o powierzchni ponad 2,5 ha znajduje się wymurowany cegłą budynek pałacu, dwa jeziora (również z plażą) oraz mnóstwo zielonych terenów, w tym park ze starodrzewiem. 

Oranżeria, złocone lustra, sala bankietowa i 34 pokoje

Mieszkańcy, zwłaszcza Trzebnicy, doskonale znają pałac w Boleścinie, która to wieś należy do Gminy Trzebnica. Okazuje się, że ta niewielka wieś ma bardzo stary rodowód. Oto, co przeczytać można na stronie Gminy Trzebnica:

Znaleziska archeologiczne wskazują, że ślady pobytu człowieka na terenie tej wsi sięgają epoki neolitu i brązu, oraz okresu wpływów rzymskich i wczesnego średniowiecza - gródek stożkowy z lekko wydzielającym się wałem ziemnym. Wieś ma bardzo starą metrykę. Jej nazwę notują źródła od końca XII w.: Bolescino (1193), Boleschino (1293), Polentschin, Poltschin (1720), Pollentschin, Pollentachine (1750), Eichendorf (1932), Boleścin po 1945 r. Nazwa wywodzi od imienia Bolesław, Bolko.
historyczny opis wsi Boleścin na stronie Gminy Trzebnica

W majątku znajdował się folwark liczący ponad 300 ha z polami uprawnymi i pastwiskami, gdzie pasło się czerwone bydło wschodniofryzyjskie, świnie oraz owce merynosy. Po drugiej wojnie światowej, gospodarstwo należące do rodziny Haukohl przejęło państwo polskie. Stworzono tam PGR, którego pracownicy mieszkali w części pałacu. Funkcjonowała tam również szkoła i żeński internat. 

Nieruchomość od niemal 20 lat jest w rękach prywatnych. Została częściowo wyremontowana. Wnętrza mieszczą aż 1160 mkw. na trzech kondygnacjach. 

Nieruchomość składa się z:

  • 9 pokoi mieszczących się na wysokim parterze,
  • sali bankietowej,
  • 9 pokoi na pierwszym piętrze,
  • 8 pomieszczeń w przyziemiu,
  • poddasza do adaptacji na około 9 pokoi,
  • balkonu i ganku.

Z informacji podanych w ogłoszeniu wynika, że nieruchomość można również wynająć.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama