Neorenesansowa posiadłość powstała w 1885 roku pod Wrocławiem. Na ogromnej działce o powierzchni ponad 2,5 ha znajduje się wymurowany cegłą budynek pałacu, dwa jeziora (również z plażą) oraz mnóstwo zielonych terenów, w tym park ze starodrzewiem.
Oranżeria, złocone lustra, sala bankietowa i 34 pokoje
Mieszkańcy, zwłaszcza Trzebnicy, doskonale znają pałac w Boleścinie, która to wieś należy do Gminy Trzebnica. Okazuje się, że ta niewielka wieś ma bardzo stary rodowód. Oto, co przeczytać można na stronie Gminy Trzebnica:
Znaleziska archeologiczne wskazują, że ślady pobytu człowieka na terenie tej wsi sięgają epoki neolitu i brązu, oraz okresu wpływów rzymskich i wczesnego średniowiecza - gródek stożkowy z lekko wydzielającym się wałem ziemnym. Wieś ma bardzo starą metrykę. Jej nazwę notują źródła od końca XII w.: Bolescino (1193), Boleschino (1293), Polentschin, Poltschin (1720), Pollentschin, Pollentachine (1750), Eichendorf (1932), Boleścin po 1945 r. Nazwa wywodzi od imienia Bolesław, Bolko.historyczny opis wsi Boleścin na stronie Gminy Trzebnica
W majątku znajdował się folwark liczący ponad 300 ha z polami uprawnymi i pastwiskami, gdzie pasło się czerwone bydło wschodniofryzyjskie, świnie oraz owce merynosy. Po drugiej wojnie światowej, gospodarstwo należące do rodziny Haukohl przejęło państwo polskie. Stworzono tam PGR, którego pracownicy mieszkali w części pałacu. Funkcjonowała tam również szkoła i żeński internat.
Nieruchomość od niemal 20 lat jest w rękach prywatnych. Została częściowo wyremontowana. Wnętrza mieszczą aż 1160 mkw. na trzech kondygnacjach.
Nieruchomość składa się z:
- 9 pokoi mieszczących się na wysokim parterze,
- sali bankietowej,
- 9 pokoi na pierwszym piętrze,
- 8 pomieszczeń w przyziemiu,
- poddasza do adaptacji na około 9 pokoi,
- balkonu i ganku.
Z informacji podanych w ogłoszeniu wynika, że nieruchomość można również wynająć.