Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Złoty Pies
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Prost
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Profesja
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Odra Barrels
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Majstersztyk
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Stu Mostów
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Wielka Wyspa
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Doctor Brew
- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Spiż
Od kilku lat rośnie zainteresowanie piwem warzonym przez browary rzemieślnicze, a najlepszym dowodem na to jest frekwencja na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa.
W gronie wystawców nie brakuje wrocławskich browarów rzemieślniczych.
Lista wystawców na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa/fot. WFDP
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Złoty Pies
- Rynek 41, Wrocław
- na festiwalu: stoisko nr 66
Miejsce, które stało się jednym z gastronomicznych symboli centrum Wrocławia. Złoty Pies to jednak nie tylko restauracja, ale również – a może przede wszystkim – browar.
Warzone tu piwa noszą nazwy ras psów: Bokser, Golden retriever, Pitbull, Sznaucer, Amstaff czy Border terrier. Na kranach zawsze znajdują się trzy podstawowe piwa autorskiej receptury oraz trzy piwa sezonowe.
Kadzie warzelne znajdują się w otoczeniu stolików dla gości, co oznacza, że każdy może uczestniczyć w procesie gotowania piwa. Co ciekawe, fermentownia i leżakownia zlokalizowane są na ul. Szewskiej, skąd trunek transportowany jest rurami do lokalu w Rynku.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Prost
- ul. Paprotna 4, Wrocław
- na festiwalu: stoisko nr 65
Jeden z pierwszych browarów na kraftowej mapie Wrocławia znajduje się na północy miasta, nieopodal Centrum Handlowego Marino.
Przy ul. Paprotnej 4 znajduje się zarówno restauracja, jak i rzemieślniczy browar, w którym co kilka tygodni lub miesięcy pojawiają się nowe, sezonowe piwa.
W ofercie Browaru Prost można znaleźć produkty, które przypadną do gustu sportowym kibicom – oficjalne piwa Śląska Wrocław i Miedzi Legnica. Browar Prost można zwiedzić z przewodnikiem.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Profesja
- ul. Kwidzyńska 6E, Wrocław
- na festiwalu: stoisko nr 40
Browar założony w 2015 r. przez piwowarów domowych i pasjonatów piwa. W ofercie Browaru Profesja można odnaleźć bardzo zarówno opcje klasyczne – piwa pszeniczne, portery czy stouty – jak i piwa bezalkoholowe czy inspirowane nutami owocowymi.
Załoga Profesji deklaruje warzenie piwa „w stu procentach naturalnego, bez zbędnych dodatków i z najwyższej jakości surowców.”
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Odra Barrels
- Międzyleska 2-4, Wrocław
- na festiwalu: stoisko nr 48
Odra Barrels to grupa kolegów, którzy tworzą lokalne, rzemieślnicze piwa. Hasłem przewodnim browaru jest: „warzymy tradycyjnie, myślimy nowatorsko”.
W ofercie Browaru Odra Barrels na miłośników piwa czekają między innymi: Lager, Baltic Porter, Pilsner, Stout, Pale Ale, Hefeweizen czy warianty sezonowe i dedykowane nieco bardziej zaawansowanym smakoszom.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Majstersztyk
- ul. Północna 15-19, Wrocław
- na festiwalu: stoisko nr 62
Założyciel niewielkiego Browaru Majstersztyk pisze o sobie tak:
Nazywam się Jacek i przy produkcji każdej warki staram się połączyć moją pasję do robienia piwa z inżynierską dokładnością. Tym sposobem powstał pierwszy w Polsce Browar Inżynieryjny, prawdziwy Majstersztyk wśród piw!Jacek, Browar Majstersztyk
W ofercie browaru znajdziemy następujące piwa: Oręż inżyniera, Włóczęga, Stacja Ameryka, Cud nad Ślęzą i Apakalipsa.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Stu Mostów
- ul. Jana Długosza 2-6, Wrocław
- ul. Świdnicka 4, Wrocław
- Na festiwalu: stoisko nr 63
Miejsce, które powstało w 2014 roku.
Na siedzibę browaru wybraliśmy Wrocław. Miasto z bogatą piwowarską tradycją. Miasto spotkań i stu mostów. To od nich wziął swoją nazwę nasz z ducha i ciała wrocławski browar, zlokalizowany przy ulicy Jana Długosza 2. W Browarze Stu Mostów chcemy warzyć piwo, które będzie tworzyć najpiękniejsze mosty. Między ludźmi, miastami i krajami. Między historią, teraźniejszością i przyszłością.Browar Stu Mostów
Piwa warzone w browarze podzielone są na 3 linie: WRCLW, Salamander oraz ART creative collaboration. Rocznie produkuje się tu do 500 tys. litrów tego trunku.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Wielka Wyspa
- ul. Partyzantów 1, Wrocław
- Na festiwalu: stoisko nr 68
Piwowarzy, którzy współtworzą Browar Wielka Wyspa, w 2015 roku zaczęli wysyłać swoje trunki na pierwsze konkursy. Nazwa tego miejsca pochodzi od lokalizacji, w której rozpoczęła się produkcja.
Browar Wielka Wyspa tworzy kilka rodzajów piwa, w tym Pils Olimpijski, na którego etykiecie widnieje jeden z najbardziej charakterystycznych symboli tej części Wrocławia – brama Stadionu Olimpijskiego.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Doctor Brew
- ul. Powstańców Śląskich 17/119, Wrocław
- na festiwalu: stoisko nr 5 (Browar Tenczynek)
Marka doskonale znana miłośnikom piwa rzemieślniczego. Doctor Brew produkuje cztery rodzaje piwa: Summer ALE, Vermont IPA, Double IPA i Vermont IPA. Historia browaru związana jest z Browarem Tenczynek.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Browar Spiż
- Rynek Ratusz 2, Wrocław
- Na festiwalu: nieobecni
Minibrowar i restauracja powstały w 1992 roku, jednak w tym samym miejscu gastronomia funkcjonowała już w 1899 roku. Wnętrze lokalu nawiązuje do jego bogatej historii.
Dziś w Spiżu produkowanych jest dziewięć gatunków piwa – jasne pełne, jasne mocne, ciemne, ciemne karmelowe, AIPA, marcowe, pszeniczne, miodowe i wiśniowe. Jednym z symboli najstarszego w Polsce browaru restauracyjnego jest pajda ciemnego chleba ze smalcem, dodawana do pierwszego zamówienia.