Od początku istnienia SZCZEPCIObus pokonał prawie 5 tysięcy kilometrów. Jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin. Najważniejszą statystyką jest jednak ta dotycząca liczby podanych szczepionek – bo ona przekłada się na dziesiątki, a być może nawet setki uratowanych istnień ludzkich.
– Gdy 1 lipca ruszyliśmy z tym ważnym społecznie projektem, zakładaliśmy, że sukcesem będzie zaszczepienie tysiąca osób. Cieszymy się, że ten wielki sukces odnieśliśmy już aż trzynaście razy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Naszą radość wzbudza przede wszystkim zaufanie, którym obdarzyli nas wrocławianie i przyjezdni. Ale także to, że formuła, którą zaproponowaliśmy, po prostu się sprawdziła. Mieszkańcy chętniej szczepią się, gdy mogą to zrobić blisko siebie, bez rejestracji i dodatkowych formalności.
Głównym zadaniem SZCZEPCIObusa jest dotarcie tam, gdzie są wrocławianie – do ich ulubionych miejsc spacerowych, na ich osiedla, do zakładów pracy czy nawet pod parafie, instytucje kultury albo na miejsca ważnych dla życia miasta wydarzeń. Tam oczekuje wraz z zespołem medyków na wszystkich chętnych do zaszczepienia się.
#WrocławSięSzczepi
Wrocław aktywnie wspiera Narodowy Program Szczepień, tworząc własną kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid. W mieście odbywają się także specjalne akcje szczepionkowe. Łącznie we Wrocławiu podano już ponad 1,3 mln szczepień, co plasuje stolicę Dolnego Śląska wśród najlepiej wyszczepionych gmin w kraju.