„Dalida” w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 31 marca do godz.10

Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia na film „Dalida" do Dolnośląskiego Centrum Filmowego ważne od 31 marca do 6 kwietnia.

W maju minie trzydzieści lat od samobójczej śmierci Iolandy Cristiny Gigliotti, którą cały świat poznał pod pseudonimem Dalida. Urodziła się w Kairze, a w jej żyłach płynęła włoska i francuska krew. Od dziecka uczona była muzyki i śpiewu. Po zdobyciu korony miss Egiptu wyjechała do Francji, aby tam rozpocząć karierę sceniczną. Występowała w paryskiej Olimpii, nagrywała po francusku i włosku, na świecie sprzedała 170 mln płyt. Największe sukcesy święciła w latach 70., gdy śpiewała przeboje w stylu disco. Wtedy wylansowała swoje największe hity. W 1974 roku za swoje osiągnięcia odebrała Oscara. Sukcesy na scenie nie szły w parze z powodzeniem w życiu osobistym. Jej związki z mężczyznami były burzliwe – trzech jej byłych partnerów targnęło się na swoje życie. Dalida poszukiwała ciepła i miłości, ale miała opinię zimnej femme fatale. Film w reżyserii Lisy Azeulos przedstawia zarówno przebieg kariery słynnej piosenkarki, ale skupia się też na jej osobistych rozterkach. Powstał porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej tak naprawdę przez nikogo. W roli głównej zjawiskowa Sveva Alviti, włoska aktorka i modelka.

Aby wygrać bilety trzeba do 31.03 do godz.10  wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jakie znacie najsłynniejsze hity Dalidy? Proszę podać przynajmniej dwa tytuły.

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo. 
Zgłoś uwagę