Dąb na Pawłowicach ma oficjalną nazwę – „Paweł”

Podczas ostatniej przed wakacjami sesji miejscy radni przegłosowali oficjalnie, że jeden z największych dębów we Wrocławiu będzie się nazywał „Paweł”. 

  • Pawłowice

    Paweł to jeden z najszerszych dębów we Wrocławiu

  • Pawłowice

    Paweł to jeden z najszerszych dębów we Wrocławiu

  • Pawłowice

    Paweł to jeden z najszerszych dębów we Wrocławiu


Przypomnijmy, że to efekt konkursu, który przeprowadziliśmy na portalu www.wroclaw.pl I to nasza Czytelniczka wymyśliła dębowi nazwę. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem przesłano blisko 700 propozycji.

To wyjątkowe drzewo, które znajduje się w arboretum na Pawłowicach ma ponad 770 cm w obwodzie. Tak olbrzymi obwód udało się uzyskać dzięki trikowi. Tak naprawdę  dąb „Paweł” to tzw. zroślak, bo składa się z kilku drzew zrośniętych ze sobą. Dla porównania dąb szypułkowy „Dziadek”, który z kolei jest najstarszym drzewem we Wrocławiu ma ok. 630 cm w obwodzie.

Park na Pawłowicach

Rośnie w nim ponad 60 gatunków drzew i 100 krzewów, głównie z polskiej flory. Ma blisko 7,5 ha powierzchni. Rocznie arboretum odwiedza 3000 osób. Park należy do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Oprócz bogatej flory jest tam wiele atrakcji m.in. staw czy neorenesansowy pałac. Miejsce jest ogólnie dostępne dla zwiedzających.

Przeczytaj więcej o historii tego miejsca.

Zgłoś uwagę