Boże Ciało – trasy wrocławskich procesji

W czwartek, 31 maja 2018 r., ulicami Wrocławia przejdą procesje eucharystyczne. Można spodziewać się utrudnień w ruchu. Przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawienie godzin i tras procesji w poszczególnych wrocławskich parafiach. 

  • procesja Bożego Ciała, fot. jr


Największa z procesji wyruszy z Ostrowa Tumskiego. Po mszy św. o godz. 09.00, której przewodniczyć będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, procesja wyruszy z katedry wrocławskiej do bazyliki pw. św. Elżbiety w Rynku (kościół garnizonowy).

Procesja do czterech ołtarzy przejdzie ul. Katedralną, pl. Kościelnym, obok kościoła Św. Krzyża (tam będzie pierwszy ołtarz), przez Wyspę Piasek, ul. Piaskową (drugi ołtarz), pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny (trzeci ołtarz), ul. Wita Stwosza i Rynek (czwarty ołtarz), gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety.

W dniach 31 maja - 3 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej.

Trasy procesji w parafiach

Parafia pw. NMP Matki Kościoła, Polanowice, ul. Kamieńskiego

  • Procesja po mszy o 11.00
  • Trasa procesji: Po mszy św. wyjście z kościoła, przejście ulicą Kamieńskiego, w kierunku ul. Pleszewskiej, do ulicy Twardogórskiej, następnie powrót na ulicę Kamieńskiego w kierunku kościoła

Parafia pw. św. Henryka, ul. Gliniana

  • Procesja po mszy o 16.00
  • Trasa procesji: ul. Glinianą, Łódzką, Wesołą, Ciepłą i Glinianą

Parafia pw. św. Kolbego, Gądów                                                          

  • Procesja po mszy o godz. 9.00                                                                                               
  • Trasa procesji: ul. Horbaczewskiego, Szybcowa, Bajana. Zakończenie procesji w kościele pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

  • Zgodnie z tradycją procesję eucharystyczną parafia organizuje wspólnie z parafią pw. św. Maksymiliana M. Kolbe
  • Procesja z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła przy ul. Horbaczewskiego o godz. 10.00 (wcześniej – o 9.00 msza św. w tamtejszym kościele). Zakończenie procesji w kościele pw. Miłosierdzia Bożego ok. godz. 12.00

Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy, ul. Szkocka

  • Procesja, którą wzbogaci Wrocławska Orkiestra Dęta wyruszy po mszy św. o 9.30
  • Trasa: ulicami parafii

Parafia pw. św. Jadwigi, Kozanów, Parafia pw. Macierzyństwa NMP, Pilczyce

  • Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po mszy św. o godz. 9:00, z kościoła św. Jadwigi
  • Trasa procesji: ul. Kozanowska, Kolista, Gołężycka, Modra, Kozanowska, Dokerska, Gwarecka do kościoła Macierzyństwa NMP

Parafia pw. NMP Królowej Pokoju, Popowice

  • Procesja po mszy o godz. 9.00
  • Trasa ulicami: Rysią, Popowicką, Białowieską i Rysią. Zakończenie procesji przy głównym wejściu do kościoła

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Stabłowice

  • Procesja wyrusz po mszy o godz. 10.00
  • Trasa ulicami: Boguszowską, Śnieżną, Błękitną, Tatrzańską i Bieszczadzką

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kuźniki, ul. Koszalińska

  • Procesja po mszy o 10.00
  • Trasa ulicami parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Jagodno

  • Procesja po mszy o godz. 11.00
  • Trasa procesji ul. Jagodzińską

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika, ul. Krakowska

  • Procesja po mszy o 9.30
  • Trasa ulicami: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką

Parafia pw. św. Augustyna, ul. Sudecka

  • Procesja o 16.00
  • Trasa ulicami: Sudecką, Sztabową, Pocztową, Januszowicką, Lipową i Sudecką do kościoła

Parafia pw. Bożego Ciała, ul. Świdnicka, Parafia św. Mikołaja, paulini, ul. św. Antoniego

  • Procesja rozpocznie się po mszy o 12.00 z kościoła pw. Bożego Ciała
  • Trasa procesji biegnie pomiędzy kościołami Bożego Ciała i św. Doroty, św. Wacława i św. Stanisława

Parafia pw. św. Klemensa Dworzaka, aleja Pracy

  • Procesja po mszy o 9.00
  • Trasa procesji: ulicami parafii

Parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza

  • Procesja po mszy o 16.00
  • Trasa procesji: ulicami parafii

Parafia pw. św. Ignacego Loyoli, ul. Stysia

  • Procesja po mszy o 16.00
  • Trasa procesji: ulicami parafii

Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, Zgorzelisko, ul. Litewska

  • Procesja wyruszy po mszy o 12.30
  • Trasa procesji ul. Inflancka, później równolegle do ul. Kiełczowskiej, ul. Poleska i powrót do kościoła ul. Litewską

Parafia pw. św. Jana Ewangelisty, Zakrzów

  • Procesja po mszy św. o godz. 10.30
  • Trasa procesji: z kościoła do ul. Królewskiej, ul. Królewską, ul. Zatorską, ul. Siedzikówny, ul. Brzuchowickiej

Parafia pw. św. św. Jakuba i Krzysztofa, Psie Pole

  • Procesja po mszy o godz. 10.00
  • Trasa ulicami: Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pawłowice, ul. Barwinkowa

  • Procesja po mszy o 9.30
  • Trasa procesji: ulicami osiedla

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Strachocin, ul. Tatarakowa

  • Procesja ulicami parafii po mszy o godz. 9.30
  • Trasa procesji: ulicami parafii

Parafia pw. św. Faustyny

  • Procesja po mszy o 9.00
  • Trasa procesji: ulicami parafii, a zakończenie procesji przy kościele Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia przy ul. Wittiga

Parafia pw. św. Alberta Wielkiego, Sołtysowice

  • Procesja po mszy o 10.00
  • Trasa procesji ulicami: Redycką, Bagatela, Gimnazjalną, Sołtysowicką, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Różanka

  • Procesja po mszy o 09.30
  • Trasa procesji: ulicami parafii

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Polanowice

  • Procesja po mszy o 11.00.
  • Trasa procesji: ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Pleszewskiej, do ul. Twardogórskiej i ul. Kamieńskiego powrót do kościoła.

Parafia pw. Odkupiciela Świata, ul. Macedońska, Parafia pw. św. Antoniego, Karłowice

  • Procesja po mszy o 9.00 w kościele oo. franciszkanów, zakończenie w kościele pw. Odkupiciela Świata

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Osobowice

  • Procesja po mszy o 9.00
  • Trasa procesji ul. Palisadową, ul. Lipską, ul. Witkowskiej, ul. Osobowicką

Parafia pw. św. Stanisława Kostki, ul. Hubska

  • Procesja po mszy o 12.30
  • Trasa procesji: z kościoła do skrzyżowania ulic Przestrzennej i Wapiennej, do gimnazjum, dalej do skrzyżowania ulic Gajowej i Przestrzennej i do kościoła

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Jabłeczna

  • Procesja po mszy o 16.00
  • Trasa procesji: ul. Jabłeczna, ul. Orzechowa, róg Niemczańskiej i ul. Świeradowskiej

Parafia pw. Ducha Świętego, ul. Bardzka

  • Procesja po mszy o 9.30
  • Trasa ulicami: ul. Bardzką, ul. Armii Krajowej, ul. Śliczną, ul. Widną i ul. Kamienną

Parafia pw. św. Ojca Pio

  • Procesja po mszy o 10.30
  • Trasa procesji: ul. Ołtaszyńska, Bajeczna, Motylkowa, Malownicza, Nastrojowa i powrót ul. Ołtaszyńska

Parafia pw. św. Anny, Oporów

  • Procesja po mszy o 11.00
  • Trasa procesji ulicami: aleją Piastów, ul. Kadłubka, ul. Sobótki

Parafia pw. Trójcy Świętej, Krzyki

  • Procesja po mszy o 9.00
  • Trasa procesji: ul. Letnia, Zimowa, Jesienna, Sowia, Deszczowa

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Klecina

  • Procesja ulicami parafii po mszy o 10.00
  • Trasa procesji: ul. Czekoladowa, ul. Piernikowa, ul. Marcepanowa, ul. Zabrodzka

Parafia pw. Opieki św. Józefa, Ołbin

  • Procesja po mszy o 11.30
  • Trasa procesji: ul. Ołbińską, ul. Niemcewicza, ul. Jagiellończyka, ul. Myśliwską, ul. Pobożnego, ul. Jedności Narodowej do kościoła

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, al. Brűcknera

  • Procesja po mszy św. o godz. 11.00
  • Trasa procesji: ulicami parafii

Parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Wyszyńskiego

  • Procesja po mszy o 12.30
  • Trasa procesji: z kościoła do skrzyżowań ulic Nowowiejskiej i Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego, Wyszyńskiego i Nowowiejskiej
Zgłoś uwagę