wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Otwarto Green2Day. Zmienia się ul. Szczytnicka
Green2Day Jarek Ratajczak
Green2Day

Przy ul. Szczytnickiej oficjalnie otwarto biurowiec Green2Day. Swoje biura mają tam takie firmy jak – KPMG, Ultimo, Tieto, Natek i Enel-Med. W biurowcu jest sieć coworkingowa Business Link.

Reklama

Przed II wojną światową były tam XIX kamienice, w latach 80. znane wrocławskie XIV Liceum Ogólnokształcące, a 5 września 2018 r. przy ul. Szczytnickiej 11 oficjalnie otwarto biurowiec Green2Day, firmy Skanska.

– W sensie urbanistycznym tu była pustynia. Tam gdzie jest Green2Day był budynek szkoły. Obok, tam gdzie jest budynek GreeDay było szkolne boisko. Wszystko, tuż przed Ostrowem Tumskim, najbardziej historyczną częścią miasta. My, w naszych dwóch budynkach wróciliśmy do założenia urbanistycznego, które było tutaj od XIX wieku – park Tołpy łączy się przez ulicę Sępa-Szarzyńskiego z Odrą – mówi architekt Zbigniew Maćków, Maćków Pracownia.

 Green2Day, fot. Jarek Ratajczak

Biurowce zamiast architektonicznej pustyni

Budowa biurowca Green2Day zajęła 3 lata. Kamień węgielny i cyfrowa kapsuła czasu – zostały 6 września 2016 r., wmurowane pod wrocławski Green2Day. W 2014 r. Skanska oddała do użytku budynek GreenDay, którego budowa rozpoczęła się w 2008 r..

– Green2Day jest odzwierciedleniem naszej filozofii zrównoważonego budownictwa. Razem z sąsiadującym biurowcem Green Day, budynki tworzą spójną całość. Już w momencie przygotowywania koncepcji dla drugiego biurowca wiedzieliśmy, że chcemy zbudować w tym miejscu spójny i rozpoznawalny fragment Wrocławia – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Otwarcie Green2Day, 5 września 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

– To przykład dobrej, wysokiej jakości architektury z dbałością o detal i ciekawe przestrzenie. Mamy fragment miasta z nowoczesnym rysem, który doskonale wpisuje się w rytm miejskiego życia. Tak duża powierzchnia biurowa to rozwój gospodarczy miasta. Gratuluję inwestorowi, projektantom i najemcom – mówi Anna Sroczyńska, dyr. Biura Rozwoju Wrocławia.

W Green2Day swoje biura otworzyły takie firmy jak KPMG, Ultimo, Tieto, Natek i Enel-Med. W biurowcu rozwija się również sieć coworkingowa Business Link. W budynku jest 18 tys. mkw. powierzchni do pracy. Biurowiec został sprzedany w 2018 r. funduszowi Niam, który po raz pierwszy zdecydował się na inwestycję w tym mieście.

Green2Day w konkursie „Piękny Wrocław”

Green2Day został doceniony w konkursie „Piękny Wrocław” i otrzymał nagrodę, jako jedyny obiekt biurowy. Projekt Skanska zyskał również uznanie w oczach oceniających najbardziej dostępne obiekty w Polsce, otrzymując nagrodę „Lider Dostępności”, wręczaną przez Prezydenta RP. Jednocześnie jest pierwszym wrocławskim budynkiem komercyjnym firmy Skanska, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez Barier”.

Green2Day, fot. Jarek Ratajczak

Wrocław jest pierwszym rynkiem, na którym spółka biurowa Skanska rozpoczęła swoje inwestycje poza Warszawą. Pierwszym projektem był Grunwaldzki Center, oddany do użytku w 2009 roku. Następnie powstały: Green Towers (2012), GreenDay (2014) i Dominikański (2016). Obecnie Skanska buduje projekty biurowe: Nowy Targ przy ul. św. Katarzyny i Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich.

Green2Day :

  • Całkowita powierzchnia najmu: 18 000 mkw. GLA
  • 232 miejsca parkingowe
  • Budynek liczy 7 kondygnacji naziemnych, 2 podziemne
  • Certyfikacja LEED Platinum
  • Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.
  • Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl