wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Green2Day Jarek Ratajczak
Green2Day

Przy ul. Szczytnickiej oficjalnie otwarto biurowiec Green2Day. Swoje biura mają tam takie firmy jak – KPMG, Ultimo, Tieto, Natek i Enel-Med. W biurowcu jest sieć coworkingowa Business Link.

Reklama

Przed II wojną światową były tam XIX kamienice, w latach 80. znane wrocławskie XIV Liceum Ogólnokształcące, a 5 września 2018 r. przy ul. Szczytnickiej 11 oficjalnie otwarto biurowiec Green2Day, firmy Skanska.

– W sensie urbanistycznym tu była pustynia. Tam gdzie jest Green2Day był budynek szkoły. Obok, tam gdzie jest budynek GreeDay było szkolne boisko. Wszystko, tuż przed Ostrowem Tumskim, najbardziej historyczną częścią miasta. My, w naszych dwóch budynkach wróciliśmy do założenia urbanistycznego, które było tutaj od XIX wieku – park Tołpy łączy się przez ulicę Sępa-Szarzyńskiego z Odrą – mówi architekt Zbigniew Maćków, Maćków Pracownia.

 Green2Day, fot. Jarek Ratajczak

Biurowce zamiast architektonicznej pustyni

Budowa biurowca Green2Day zajęła 3 lata. Kamień węgielny i cyfrowa kapsuła czasu – zostały 6 września 2016 r., wmurowane pod wrocławski Green2Day. W 2014 r. Skanska oddała do użytku budynek GreenDay, którego budowa rozpoczęła się w 2008 r..

– Green2Day jest odzwierciedleniem naszej filozofii zrównoważonego budownictwa. Razem z sąsiadującym biurowcem Green Day, budynki tworzą spójną całość. Już w momencie przygotowywania koncepcji dla drugiego biurowca wiedzieliśmy, że chcemy zbudować w tym miejscu spójny i rozpoznawalny fragment Wrocławia – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Otwarcie Green2Day, 5 września 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

– To przykład dobrej, wysokiej jakości architektury z dbałością o detal i ciekawe przestrzenie. Mamy fragment miasta z nowoczesnym rysem, który doskonale wpisuje się w rytm miejskiego życia. Tak duża powierzchnia biurowa to rozwój gospodarczy miasta. Gratuluję inwestorowi, projektantom i najemcom – mówi Anna Sroczyńska, dyr. Biura Rozwoju Wrocławia.

W Green2Day swoje biura otworzyły takie firmy jak KPMG, Ultimo, Tieto, Natek i Enel-Med. W biurowcu rozwija się również sieć coworkingowa Business Link. W budynku jest 18 tys. mkw. powierzchni do pracy. Biurowiec został sprzedany w 2018 r. funduszowi Niam, który po raz pierwszy zdecydował się na inwestycję w tym mieście.

Green2Day w konkursie „Piękny Wrocław”

Green2Day został doceniony w konkursie „Piękny Wrocław” i otrzymał nagrodę, jako jedyny obiekt biurowy. Projekt Skanska zyskał również uznanie w oczach oceniających najbardziej dostępne obiekty w Polsce, otrzymując nagrodę „Lider Dostępności”, wręczaną przez Prezydenta RP. Jednocześnie jest pierwszym wrocławskim budynkiem komercyjnym firmy Skanska, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez Barier”.

Green2Day, fot. Jarek Ratajczak

Wrocław jest pierwszym rynkiem, na którym spółka biurowa Skanska rozpoczęła swoje inwestycje poza Warszawą. Pierwszym projektem był Grunwaldzki Center, oddany do użytku w 2009 roku. Następnie powstały: Green Towers (2012), GreenDay (2014) i Dominikański (2016). Obecnie Skanska buduje projekty biurowe: Nowy Targ przy ul. św. Katarzyny i Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich.

Green2Day :

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl