Na I stopniu studiów stacjonarnych przygotowano 6 768 miejsc. Wybierać można z 58 kierunków, w tym pięciu w języku angielskim. Dodatkowo mamy 420 miejsc na studiach niestacjonarnych.
Z kolei 637 miejsc to oferta studiów II stopnia. Tutaj do wyboru jest szesnaście kierunków, w tym sześć w języku angielskim.
Na architekturę egzamin praktyczny
Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 10 lipca, a wyniki poznamy 12 lipca. Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 20 lipca.
Warto jednak zaznaczyć, że trochę wcześniej, bo już 14 czerwca, zakończymy przyjmowanie zgłoszeń na kierunek architektura. 20 i 21 czerwca przeprowadzimy w formule online egzamin z rysunku. Kandydaci mają obowiązek nadesłać do Działu Rekrutacji swoje prace w formie papierowej.Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej
Drugi nabór na studia rozpocznie się 20 lipca, a trzecia i ostatnia rekrutacja uzupełniająca 6 września.
Nowe kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej
W tym roku oferta PWr wzbogaciła się o osiem nowych kierunków. Na studiach pierwszego stopnia uruchomiono:
- inżynierię materiałową,
- geologię stosowaną,
- inżynierię pojazdów i napędów niskoemisyjnych,
- Medical Informatics,
- elektronikę,
- fotonikę,
- matematykę;
- matematykę i analizę danych.
Z kolei na studiach magisterskich nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu.
– Co roku, w porozumieniu z przedstawicielami biznesu i przemysłu, przeglądamy naszą ofertę studiów i modyfikujemy ją tak, by dopasować do potrzeb pracodawców i oczekiwań kandydatów. Dlatego teraz uruchomiamy np. kierunki związane z nowoczesnymi technologiami w medycynie, tematyką związaną z pojazdami o napędach niskoemisyjnych oraz analizą danych – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.
Najpopularniejsze kierunki politechniczne
W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami wśród kandydatów okazały się informatyka stosowana w języku angielskim i polskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 15 i 10 osób. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także automatyka i robotyka oraz cyberbezpieczeństwo, gdzie na jedno miejsce przypadło siedmiu kandydatów.
Źródło: materiały prasowe